[]

adsl bağlantısında "gürültü payı", "zayıflama" terimlerinden anlayan var mı

biraz teknik bir konu ama bakalım anlayan, bilen çıkacak mı. adsl bağlantısında (adsl2+) gönderme ve alma'da gürültü payı ve zayıflama seviyeleri kaç db'de olmalı? kaçın altına düşerse bağlantı kopar veya kesilir? düşük olduğunda arttırmanın bir yolu var mı?

teşekkürler türkiye.


 
bu daha çok santral tarafını ilgilendiren bir konudur ve bu değerlerin değişmesi çok farklı faktörlere bağlıdır

Gürültü yani (SNR margin) hattın dış etkenlerden etkilenerek kalitesinin düşmesi(çok yakınından enerji hattı geçmesi vs)

10dB and below is bad
11db – 20dB is OK
20dB – 28dB is excellent
29dB and above is outstanding

Speed Attenuation
2Mb below 69dB
4Mb below 56dB
8Mb below 41dB
16Mb below 25dB
21Mb below 20dB


line attenuation Hat Zayıflaması sizin santralle aranızdaki mesafeden dolayı hattın omajındaki düşüş anlamına gelir uçtan uca ölçülür

20dB and below is outstanding
20dB – 30dB is excellent
30dB – 40dB is very good
40dB – 50db is OK
50dB and above is bad

değerlerde bunlardır
  • baknedicem  (04.10.18 20:48:42 ~ 20:53:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.