gözüme matkap parçası geldi

duvarı deldim deldim, tam son deliği açarken beton olduğu için matkabın ucu kırıldı ve bi parçası gözüme geldi galiba. gözüme bir şeyin çarptığını hissettim ama acımadı ve şu an herhangi bi kızarıklık filan yok ama korktum yine de.

gözümde lens vardı o mu korudu acaba? bu saatten sonra bi sıkıntı olur mu?

bi de bu beton delmek ne işkenceymiş ya. matkap kötü ve eski olduğu için mi delinmiyor acaba? çok zorlandım yani, ittiriyorum ittiriyorum gitmiyor, en sonunda ucunu kırdım zaten xD

Matkap ucu duvar delmek için uygun değilse ve çok zorladıysanız kü zorlamışsınız kırılır.

Göz için bişey diyemem, kontrol ettirin bence. Geçmiş olsun.
  • yazgisiz infaz  (26.09.18 15:21:39)
matkap darbeli değilse veya tuğla yerine kolon deldiyseniz zor delinmiş olabilir.

  • inheritance  (26.09.18 15:22:59)
yok tuğla değil işte. iki odanın arasındaki duvar ama çok sert.

  • yeteramadenedimherseyi  (26.09.18 15:26:39)
Göz için kontrole gidin derim.

Matkap zemin için uygun olmayabilir. Matkap uygun olsa bile, taktığınız uç uygun olmayabilir.
  • windowsguvenlikduvari  (26.09.18 15:28:41)
yük taşıyan duvar/kolon mu delmeye çalışıyordunuz acaba? sağlam betona delik delmek için darbeli matkap lazım, sadace oyma hareketiyle delmeye uç dayanmaz. gözünüz için metal kıymığı kaçarsa sıkıntı, spiralle çalışanlarda bazen oluyor, retinayı çizebiliyor. öyle bir endişeniz varsa kontrole gitmenizde fayda olabilir.

  • talemon  (26.09.18 15:30:30)
demire denk gelmiştir. ondan delememişsindir.

  • killerbee  (26.09.18 15:30:46)
Duvar ucunu kıramazsınız, yamulur ama kırılmaz. Tuhaf, geçmiş olsun.

Gözle görülür bir kızarıklık ya da ağrı sızı yoksa korkmayın, tam o esnada refleks ile gözünüzü kırpmışsınızdır ve göz kapağına çarpmıştır ne çarptıysa.

Beton duvarlar normal matkapla zor delinir, kırıcılı delici olması lazım.
  • John Bloor  (26.09.18 15:42:14)
aklıma gelen 3 5 şey var

birincisi arkadaşın dediği gibi duvar delmek olan uçlar çelik delmek için olan uçlar gibi aşırı sert ve kırılgan değildir, yamulur kırılmaz.

ikincisi sanıyorum metal için olan uçla delmeye kalktın ki kırıldı ve sekti.

üçüncüsü gözüne bişey olsaydı eğer o an anlardın, aşırı batma hissederdin. duramazdın falan. özellikle spiral gibi çapak olaylarında göze sıçrayan sıcak metal yapışır.

matkap ucu da çalışırken ısınacağı için, oradan gelen parça da gözüne yapışırdı büyük bir acı hissederdin sonra gözünü her açıp kapadığında batma yapardı.
  • killerbee  (26.09.18 16:03:58)
batma yanma kızarma sulanma bulanık görme

Bunlardan hiçbiri yoksa boşver yat uyu. Biri varsa yarin bı göz doktoruna gözük.
  • the kene  (26.09.18 23:53:37)
yok yok bi şey yok. muhtemelen ben refleksle gözümü kırptım, parça da göz kapağıma çarptı veya lensten filan sekti.

  • yeteramadenedimherseyi  (27.09.18 00:02:47)
@acemi'ye ithafen;

Perde beton ya da kolonlar matkapla delinerek zayıflamazlar. Değil metkap, nerden baksan 7-8 cm çapı olan 10 cm kadar derinliği olan karot delikleri bile etki etmiyor.
  • John Bloor  (27.09.18 09:50:11)