Regl geciktirme sorunu

Prolaktin yuksekliginden dolayi berbat bi regl duzenim var. Dun regl oldum mesela. Eylulun 9unda ise balayina cikiyorum. Simdi sorun su ki regl geciktirici haplari, reglden 3 gun once kullanmak lazimmis. Diyelim ayin 1inde basladim eylul'de, 9unda balayina ciktim. İlaci 10 gun kullanabiliyomusuz ve ben balayindan 15inde donucem yani balayinin 2. Gunu ilaci birakmam lazim. İlaci biraktiktan 2-3 gun sonra regl olunuyomus. Peki ben bu ilaci 10 gun degil 14 gun kullansam ne olur? Sanirim gunde 2 kere kullanip 14 gun ya da 3 kere kullanip 10 gun kullanabiliyomusuz. Daha once kullananlar nasil yapti deneyimlerinizi paylasirsaniz cok makbule gecer.

etrafımdaki bir çok arkadaşımın çocuk yaparken problemleri oluyor. bunun sebebi beslenme alışkanlıklarımzdan tutunda bu tarz ilaçlar yüzünden, kadınların rahim ve yumurta kalitelerinin düşmesinden kaynaklı. zaten balayi demişsiniz. Allah mesut etsin. bir ömür zamanınız var, ekstra ilaçlar kullanarak kendinize zarar vermemenizi tavsiye ederim.

  • ogretmen bey  (05.08.18 21:54:53)
sorunuza en uygun cevabı ygun ilaci doktorunuzdan alırsınız.

15 yıl aralıksız d .kontrol hapı kullandım. bıraktıktan 6 ay sonra bir kaç ilişki sonrası 35 yaşında hamile kaldi m. tesadüfen.

polikistik överim vardı. rahmimde perde ya da çift rahim dediler...ki doğum esnasında gerçekten bir perde olduğu farkedildi. tüm sıkıntılara rağmen kendiliğinden oldu iste.

tavsiyem doktor denetiminde olmadan bu ilaçları almayın. ilaçlar uzun vadede kısırlık yapar sözüne de kanmayın.
ama hormon hapları kafaniza göre alacağınız ilaçlar değildir. pek çok farklı sorun yaratabilir.
  • balik kraker  (05.08.18 23:28:18)
Regl geciktirici kullanmani tavsiye etmem. Berbat bir sey. Asiri siskinlik yapiyor. Cok rahatsiz hissettiriyor. Duzeni alt ust ediyor. Tekrar soyluyorum cok rahatsiz ediyor.

  • nax  (06.08.18 01:30:06)
regl düzeniniz berbatsa hiç kullanmamanız gereken bir şey. yanlış hatırlamıyorsam senede bir kez kullanabiliyorsunuz maksimum. ben sizin yerinizde olsam kullanmam. 10 günse eğer, 14 güne çıkarmayın, ben 9 diye hatırlıyorum gerçi. 10'sa eğer, 10 olması gerektiği için 10'dur mantıken. sonraki zamanlarda çok sancılı yan etkiler ortaya çıkabilir. doktorunuza sorun plz.

  • nice tnetennba  (06.08.18 01:39:18)