[]

Küflü tavanı ne ile boyamak gerekir?

Geçen kış banyo tavanına üst kattan su sızmıştı. Tavan kurudu ama küflenip duruyor. Küften ve kötü görüntüden kurtulmak için nasıl bir işlem yapmalı? Kendim boyamayı düşünüyorum.
 
Küf önleyici boyalar var, ama hiç denemedim ne kadar efektif oluyorlar bilmiyorum.


  • buff  (30.07.18 10:13:37) 
boyamak yerine köpük kaplamalar var onlarla kaplayabilirsin


  • Sir Anthony Hopkins  (30.07.18 11:36:20) 
Eğer hala küflenmeye devam ediyorsa az da olsa kaçırma devam ediyor diye şüphelenebiliriz.

İyice kazıyın o bölgeyi spatula ile, sonra da sürekli gözlemleyin. Nemlenme var mı? Küflü görünümlü bölgede büyüme var mı?

Fotoğraftan anladığım hala bir su sızması mevcut.
  • John Bloor  (30.07.18 12:03:09) 
Önce çamaşır suyuyla silin güzelce. Camsil kutusuyla çamaşır suyu sıkıp silin. Hatta sildikten sonra tekrar sıkın kalsın bir iki gün. Sonrasında küf için boya ya da köpüklü kaplama. Köpüklü kaplama daha iyi diyorlar. Boyaciya ya da esnafa sorarsınız f/p olaylarını

Ama bakterilerin ölmesi için çamaşır suyu şart
  • westblack  (30.07.18 12:06:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.