dil yeterliliği ve master

arkadaşlar kardeşim için soruyorum,
yurtdışına yüksek lisansa gitmek istiyor, göndereceğiz. zaten birikmiş parası var annemlerde destekleyecek.

şimdi problem ingilizce, ielts'ten 6 aldı. bu dil seviyesindeki birinin master derslerine uyum sağlaması nasıl olur?
ve yurt dışı dil kursuna mı gönderelim 6 ay falan? yoksa yurt içinde iyi üniversitelerin dil kursları oluyor ya onlara mı gönderelim? ya da direkt olarak gitsin mi?

yüksek lisans olayı da şu, okulu 1 yıl geç bitirdi çalıştığı için, ve bu sürede bir hocasıyla lab.da çalıştı, o da yüksek lisans için gitmek isterse, yurtdışında postdoc yaptığı lab.a gönderebileceğini söylemiş.

bence gidebiliyorsa dil kurslarıyla falan uğraşmayın. gittiği yerde yabancı dile maruz kalacağı için kurslardan 3-4 kat daha hızlı dilini geliştirir.
biraz zoru yaşamak, uyum sağlamak gerekiyor.

  • necron  (01.07.18 11:50:14)
Katıllyorum, halihazırda ingilizce temeli var. Gittiği yerde buradakinden çok daha hızlı ve verimli şekilde zaten geliştirecek. Türkiyedeki dil kursları sadece sınavlara hazırlar, dil öğretmez.

  • hz emreyiz  (01.07.18 11:55:13)
6 dusuk bir puan sayilmaz bu durum icin, direkt giderse kisa surede beyni alisacaktir.

  • jedilance  (01.07.18 13:35:12)
Direkt gitsin +1 gidene kadar online veya fiziki, yabancı hocanın olduğu konuşma sınıfına katılabilir. Yabancı hoca da anadili ingilizce biri olsun.

  • senolll  (01.07.18 14:13:22)
Kursa para kaptirmayin.. adapte olur

  • chezsoi  (01.07.18 20:34:01)