schengen vizesi hakkında

kurban bayramında ilk defa tur ile avrupaya gideceğim. iki tane sorum var. ilk sorum şuan öğrenciyim ve aynı zamanda part-time bir işyerinde çalışıyorum. öğrenciliğim ile ilgili şöyle bir durum var. seyahat tarihinde öğrenciliğim bitmiş oluyor ama şuan yaz okuluna kaldığım için öğrenci statüsündeyim. sizce başvurumu öğrenci olarak turist vizesi şeklinde mi yapayım yoksa sgk'lı çalışan olarak turist vizesi olarak? ikincisi sorum ise tur almanyadan başlıyor fakat en çok kalınan ülke fransa. schengen için ilk gidilen ülkeden başvuru yapılması gerektiğini biliyorum fakat en çok kalınan ülke belirli ise o ülkeden yapılmasının gerektiği hakkında da bir bilgi okudum. hangisi doğru? ben almanyayı schengen'e çıkış ülkem yapmak istediğim için almanyadan sürekli schengen alıp gerekirse gitmek istediğim diğer ülkelere tren veya otobüsle geçmeyi planladığım için almanyadan almak istiyorum. nasıl yapayım sizce almanyadan mı yoksa fransadan mı schengen alayım?

.

Fransa'dan alın daha kolay olur. Ben de öğrenciyken 8 günlük bir gezi göstermiştim. 3 gün Paris 2 gün Lille, 1 gün Brüksel 2 gün Amsterdam şeklinde. 20 günlük verdiler, sonra ben de rotayı ta Sırbistan'a kadar uzattım. Öğrenci ve sponsorlu başvurun ama yarı zamanlı çalıştığınızı da mümkünse gösterin derim. Geri dönmek için ne kadar sebep, o kadar iyi. Uzmanı değilim bu arada.

  • taktikmaktikyokbambambam  (29.06.18 23:46:44)