yavru köpek tuvalet eğitimi

merhaba arkadaşlar!
2 aylık yavru köpek sahiplendik an itibariyle ve tuvalet eğitimi için bu linkteki ürünü almayı düşünüyoruz:
urun.n11.com

bu veya bu tarz bir şey kullanmış olan var mı acaba? üstüne yere yaptığı çişinden damlatıp her tuvaletini yapacağı sıra buraya getirmek şeklinde eğitimini vermeyi düşündük. Tecrübesi olanlar bir yol gösterirse çok sevinirim. teşekkürler. :)

her yere gazete kağıdı sererek çişini yaptığı kağıdın yerini değiştirip aynı zamanda kağıtları gün gün azaltarak bir yere çekebilirsin ama köpeğin eve çiş yapmasını istemiyorsan eğer 2 saatte bir 1.5 saatte bir sürekli dışarı çıkarmalısın ki, ihtiyacını dışarda görsün dışarıyı benimsesin, zaten çok değil 1 2 hafta sonra tamamiyle farkedicektir nereye çiş yapılıp nereye yapılmayacağını. o zaman normal dışarı çıkış temposuna uyabilirsin(günde 4 defa yarımşar saat)

bu ürünün yorumları da kötü, kendisi de çok saçma ayrıca.

ayrıca köpek gezdirmek de incelik ister, dişiler bir defada çişini yapar erkekler her gittiği yere damla damla koku bırakarak yapar.

o yüden köpek erkekse belirli sabit bir rotayı izlemek onun bu amatörlük süresinde daha kolay adapte olmasını sağlar.
  • killerbee  (29.06.18 17:02:32 ~ 17:05:14)
Köpek aşıları bitmeden evden çıkamaz zaten. 4 ayı bulacak.

Yetişkin yatak bezi alın, odasına serin bolca. Sonra en çişli olanı tutup diğerlerini atın, en çişli olanın üstüne temizi serin ki çişi gelince çiş kokusuna yönelsin. Üstteki kirlenince alttakini çöpe atıp üstü alta çekip üste temiz koyun. 1-2 hafta içinde bu dönüşüme gerek kalmadan orayı yeri belleyip yapar tuvaletini.

Dışarıda da yine bir yer belirlerseniz daha kolay olur ama köpeğin ırkına göre 8 ay-1 yaş arasında anca tamamen öğrenir. En başlarda gezerken rota sabit olsun, yol üstünde uygun yerlere yapar. Uygun yer belirlenince diğer yerleri koklayıp bölge işaretleme yapmasını engelleyebilirsiniz. Benim 3 yaşındaki erkek köpeğim her zamanki yerine bir kerede yapıyor tuvaletini.
  • once  (29.06.18 17:11:04)
@killerbee veteriner aşıları bitene kadar bir ay kadar daha dışarı çıkmasının sağlıklı olmadığını söyledi, dışarı çıkartmıyoruz o yüzden. dişi ayrıca. ama bu mantıklı değilse gazete yöntemini de deneyebiliriz. teşejkür ederim. :)

  • barky  (29.06.18 17:11:40)
ben yaklaşık 10 köpek baktım.

benim şartlarım dışarı çıkarmak için oldukça müsaitti, o yüzden aşı oldu diye şu kadar süre bu kadar süre çıkmasın olayını tamamiyle atlamışım.

tabi bu köpeklerin çoğunu da sokaktan alıp tedavi edip sahiplendirme maksadıyla aldığım için bağışıklık sistemleri sizin köpeklere göre farklıdır.
  • killerbee  (29.06.18 17:19:19 ~ 17:21:03)