[]

sözlükten bir çaylağın uçurulması... bu "dükkan" böyle korunur mu sizce?

dün akşam saatlerinde "31 temmuz 2018 erdoğan'dan vatanseverlere çağrı" gibi bir başlık vardı. erdoğan'ın vatandaşlara, dolarlarını bozma çağrısı yaptığı yer alıyordu ilk entryde.

bir yazar, ilk sayfada "önce sen" bkz verdiğini, entrysinin önce "düzeltin" uyarısı aldığını, çok beğeni almasının ardından da silindiğini belirtiyordu. sonraki sayfalarda bu durumu anlatarak, tekrar aynı bkz'yi veriyordu, ekşi moderasyonuna eleştirileriyle birlikte.

ben de birkaç yıllık çaylak olarak ara ara sözlüğe girip takılırken, söz konusu yazara da selam ederek aynı bkz'yi paylaştım ve birkaç saat sonra sözlükten uçurulduğumu bildiren e-maili aldım.

sözlükte atatürk'e, türkiye cumhuriyetine hakaretler eden, türlü hileleri ortaya çıkan troll denilen ama embedded yazarlar varlığını sürdürür ve sayıları da sürekli ve bariz bir şekilde artarken, sol frame ve entrylerde kendilerine hatırı sayılır yer edinirken bir ufacık eleştiriden tırsıp yazar/çaylak uçurmak neyin nesidir?

iktidarı ve kendi dükkanını koruma refleksli bu abartı hareketler iktidara da, senin dükkana da zarar verecek bir şey. bunu göremiyorlar mı?

bu devran böyle geldi de, hep böyle mi gidecek sanır bunlar? ahan da dönüyor, gün geliyor!

 
Allagaskina on tane "asd" yazan entry ile yazar oldum bir iki hafta once on tane caylak hesabi ac biri olur en azindan digerleriyle de icini dokersin istersen.

Sozluk sozluk degil cunku hurriyet web sayfasi
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.06.18 08:23:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.