Libidosu yüksek erkek arkadaş ve düzenli izlenen porno

Özellikle erkeklerin bu konuda ne düşündüğünü çok merak ediyorum. Kadın olarak sizin baktığınız gibi bakamıyorum cünkü.
Erkek arkadasımla ortalama 2 günde bir görüşüyoruz. Ben onda kalıyorum. Bizim görüşmediğimiz günlerde de kendisi porno izleyerek boşalmayı tercih ediyor. Çok uzun süreler görüşmesek ya da ayda yılda bir bunu yapsa anlarım, fakat bunu bu kadar düzenli bir şekilde yapması beni gerçekten düşündürüyor.
Sizin düşünceleriniz nelerdir?

Pornhub izlesin, içerik zengin.

  • [GODDARD]  (26.05.18 22:36:53)
Bence iki güne bi buluşuyor olmasanız izlesin de sık sık izlemesi hmmm dedirtti bana.

  • lata  (26.05.18 22:39:13)
Hangi sitelerden izliyormus? Gecmisini kurcala hazir ne istedigini ogrenirsin, diger turlu kesfetmek zaman aliyor, gecmisini bilsen can alici noktadan -ki iste asil amac o noktayi bulmak - adami kendine baglarsin.

  • Traveller  (26.05.18 22:39:42)
Kadınım. Bir sorun görmedim. Pratik hayatını devam ettirmeyecek seviyeye geldiğinde seksüel bir bağımlılık sorunu var diyoruz. Yoksa ne isterse yapabilir.

  • velvetmorning  (26.05.18 22:45:22)
@traveller Oğlan milf seviyosa kız napsın

  • lata  (26.05.18 22:46:37)
Birlikte olduğunuz zamanın haricinde çocuk tatmin olmaya, sen de onun bu davranışına kafa yoruyosun. Dolayısıyla yaşadığınız her günde bi cinsellik var. İlişki modeliniz beni düşündürüyor. Bence ikiniz de normal değilsiniz. Ama tebrikler yine de, imreniyorum.

  • IncredibleMau  (26.05.18 23:23:10)
izlesin canim, n'olacak?

  • tomcruise  (26.05.18 23:29:25)
ben yetemiyor muyum diye sormak istedin gibi geldi bana. seninle direkt olarak alakası olmayabilir, porno izlemeyi dizi izlemek gibi görenler de var; fiziksel ihtiyaçtan öte psikolojik olarak da ilgisini cezbediyor olabilir. ancak yukarıda da denildiği gibi sizin seksinizi ve kendi hayatını derinden etkileyen bir durumu yoksa çok da önemli değil. belki durumun ilerleyip ilerlemediğini kontrol etmek gerekebilir, ona da sen karar verirsin zaten daha mı kötüye gidiyor diye.

senin yetmeme durumun da olabilir tabii. bence de ne sever ne ister sorabilirsin. herhangi bir sebepten dolayı senden istemediği ama sevdiği şeyler varsa bunları porno vasıtasıyla sağlayabilir neticede. konuşmak önemli.
  • Bruce  (26.05.18 23:31:54)
Nasıl yorgunluk atıyorsun sen biliyor musun? Bazen çok yorgunsam dinlenmek için takılıyorum. Ama erken geliyorsa ve seninleyken ki performansında bir düşüş varsa birincil sebebi porno.

  • guitarissimo  (26.05.18 23:33:02)
Erkek cinsellikte doğası ve anatomik potansiyeli gereği etkin, kadın ise pasiftir bu yüzden kadınların empati yapamaması normal. Ancak bahsedildiği gibi iki günde bir normal ilişki söz konusuysa, bence de biraz abartı yahut cinsel bağımlılık (nemfomani) gibi bir şey söz konusu olabilir. Ayrıca düzenli olarak izlediği için başka kadınları da arzuladığını söyleyebiliriz.

  • siyah giyen adam  (26.05.18 23:39:04)
@siyah giyen

Abi ilerliyorsun dusuncelerinde ama hala eksiklik var. Senin o dusunce bicimi batida 20.yuzyilin ikinci yarisinda ortadan kalkti. Erkek aktif kadin pasif diyr bir sey yok, toplumsal baski var.
  • Traveller  (27.05.18 00:42:40)
çok porno izlemek libidosu yüksek değil de azgınlık oluyor.
bence libidosu yüksek olan çok sık sevişmek isteyendir, kolay doymayandır.
mesela evde sık sık sevismek mi istiyor yoksa, normal sevisme yapıp rahat mı bırakıyor ?
:) :)
  • herhaltibiliyoring  (27.05.18 00:43:54 ~ 01:13:10)
Valla her erkekte farklıdır tabii, ama tatmin edici bir sevişmenin arkasından benim aklıma 4-5 gün cinsellikle ilgili en ufak bir şey gelmiyor. İliğim kurumuş gibi oluyor yani :) belki de seks hayatınız çok tatmin etmiyordur kendisini. Belki de libido olarak benden çok daha üstte olabilir tabii bilemiyorum.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (27.05.18 01:12:07)
@Traveller

Katılmıyorum çünkü durum ortada. Biz ataerkil bir gelenekten geldiğimiz için böyle oluyor diyebilirsiniz ama dünya genelinde de daima erkekler isteyen, kadınlar istenen değil mi? Kadınlar erkeği genel olarak duygusal bir şeyler hissettiğinde ister, erkekler ise sırf cinsel olarak arzuladığı için? İşin pratik yani bir yana, teoride de erkeklerde spermi düzenli olarak atmasını zorunlu kılan fizyolojik bir zorunluluğu var. Sırf bu bile erkeği etkin, sürekli cinselliği arayan ve dolaylı olarak da "gözü dışarılarda" yapıyor? Kadında ise böyle bir fizyolojik zorunluluk yok, tam aksine onun düzenli olarak vücuttan atmak zorunda kaldığı şey onu o dönemlerde cinsel olarak daha içe dönük ve pasif kılıyor ister istemez. Sonuçta sağlıklı bir kadın yılda max 1, erkek ise en az 150-200 ve hatta daha çok çocuk yapacak potansiyele sahip doğada. Bu evrimsel potansiyel doğanın ana işleyişi olan üreme içgüdüsüyle bir olunca erkek için cinsellik zorunluluk, kadın için cinsellik duygusal bir keyif haline geliyor bir bakıma.
  • siyah giyen adam  (27.05.18 01:38:42)
İki günde bir görüştüğünüzde birlikte oluyorsanız (Seks yapıyorsanız yani) erkek arkadaşın porno ve mastürbasyon bağımlısı biri. Tedavisi zor, yol yakınken kaç.

İki günde bir görüştüğünüzde seks yapmıyorsanız adam mastürbasyon yapmakta kısmen haklı sayılır. Ama yine de bu durum büyük ihtimalle buna bağımlı olduğu gerçeğini değiştirmez.

Sonuç: Olumsuz.
  • yirmisantim  (27.05.18 02:02:09)
@siyah

Iste sana bunlari boyle ogretmisler. 20.yuzyilin bilimi butun bunlar. Yalan yanlis hikayelerle, yanlis deneylerle kadinlari ezmisler. Katilmadigin konusunda seni kesin yargiya goturen bilimsel(?) ifadeler en basta eski ve yanlis veriler.
  • Traveller  (27.05.18 02:02:55)
Her gün git sen de ya da o sana gelsin. Bundan sonra arayacaksan bir anormallik ararsın. Anlattigin kadarıyla bir anormallik yok, ikincisi başka bir erkeğin diyelim haftada bir bunu yapması da doğrudan bir şeyin ölçüsü değil. Kiyaslanmasini engelleyecek kadar çok değişken var çünkü. Seni beğenmesi yönetim ilgili şüphelerin varsa da ona küçük sürprizler yap.

  • dafaisss  (27.05.18 02:06:30)
iki günde bir düzenli seks yapılıyorsa ve arada boş kalan her günde porno izleniyorsa, biraz fazla gibi.

gerçi kaç yaşında olduğunuz ve cinsel ilişkinin niteliği de önemli.

direkt "sorun" diyemiyorum, yüksek libido böyle bir şey.
önemli olan yüksek libidonun gerçekten yüksek libido olması, altında başka bir şey yatmaması ve herhangi bir bağımlılık olmaması.
mesela iki günde bir değil, üç dört gün üst üste cinsel ilişkiye girdiğinizde de o porno illa izleniyor mu?

yani mesele seks yetersizliği mi, porno mu?
onu anlamak lazım.
  • blatta hiberna  (27.05.18 04:01:45)
iletişiminiz nasıl bilemiyorum ama ona fantazilerini sor. belki casual sexten gına geldi adama, değişiklik arıyor :p

  • bruceandwayne  (27.05.18 04:50:31)
Bence sunu kaciriyorsunuz. Erkek icin masturbaayon, seksin ikamesi degil. Birini bulamayinca digerine yonelmiyoruz. Ayri ayri ikisini de seviyoruz. Yani en azindan benim icin ikisinin de yeri ozeldir.

  • allah yazdiysa bozsun  (27.05.18 05:21:48)
Her gün boşalma ihtiyacı normal ama porno izlemesi normal olmayabilir. Bunu yani onun porno izleyerek boşaldığını diğer günler senin bilmen de ilginç tabi... o söylüyorsa başka bir çıkarı olabilir; yetmediğini ima ediyor olabilir

  • benaslindayohum  (27.05.18 13:26:47)
Öncelikle porno izlerken özel bir tercihi var mı ona bakmak lazım. Örnek ayak fetişi,milf,aşırı büyük göğüs vb.

Porno ve mastürbasyon ile istediğin kişi ile beraber olabilileceğini düşünüyordur, sex sırasında ise karşında ne varsa onunla yetinmen lazım.Gene de her gün boşalması eğer arkadaşın ergen değilse normal gelmedi bana.En azından araya bir gün boşluk koyması daha olağan olurdu.
  • turkuaz  (27.05.18 13:49:28)
mastürbasyonla seks erkek için ayrı şeyler olabilir.
kadın için de ayrı aslında.
ama seksin olmadığı günlerde mutlaka mastürbasyon yapılıyorsa, bu belli ki her gün seks yapma ya da her gün boşalma ihtiyacını karşılıyor.

her gün seks yapılan ilişkide de belki aralarda mastürbasyon yapılabilir, o zaman "keyfi ayrı olduğu için yapıyordur" diye düşünülür.
burada seks olmadığında yapılan düzenli mastürbasyondan söz edilmesi önemli.
  • blatta hiberna  (27.05.18 14:01:32)
rahatsız olduğunuz bir konu var, rahatsızlığınızı ortaya çıkartan durumun ise iki farklı eylemi var.

1) masturbasyon
2) porno izlemek

hangisinden daha çok rahatsızsınız? bunu bir netleştirin kendi içinizde.

porno bağımlılık yapar, bağımlı olup olmadığını ise; porno izlemeden masturbasyon yapamıyor veya bundan keyif almıyor ise, sizinle beraberken videoya alalım demesi (aslında burada etkin olan videoya almak değil telefon ekranından izlemek) veya aynadan seyretmek vs. gibi görsel uyarıcıları kullanmaya meyil etmesi durumunda konunun libido değil porno bağımlılığı olduğunu düşünebilirsiniz.

porno bağımlılarını diğer izleyici kitlesinden ayıran en önemli unsurlardan biri porno izlediği süre değil o izleyeceği videoyu arama süresidir. bir bağımlı 15/20 dakikalık bir video izlemek için oldukça fazla zaman harcar. "normal" kitle ise genelde site içerisinde 5/7 click ile içeriğe ulaşır ve siteyi terk eder (genelde de ana sayfadan bir şey seçer) oysa bağımlı olan kişi bir çok kategori gezer, birden fazla videonun ön izlemesine bakar, inceler. emin olun film izlemek için film sitelerinde daha az vakit harcar.

porno bağımlılığı da değişiklik gösterir, porno ile sizin kabul etmeyeceğiniz bir takım fantezileri kendi zihninde gerçekleştirir ve bunları sizden talep etmez durumu kabullenirseniz ilişkiniz devam eder veya tam tersi tecrübe etmek istediği şeyler gelişir,değişir ve bunları talep etmeye başlar ve ilişkinizi sıkıntıya sokar.

masturbasyon bağımlılığı ise farklı işler, sizinle görüşsün yada görüşmesin günlük işlerini halledebilmek için buna ihtiyaç duyar. sabah kalkınca işe gitmeden önce veya iş yerinde tuvalet vb. yanlız kalabileceği zamanlarda masturbasyon yapıyor ise günlük işlerin içerisinde aklına düşüyor ise bağımlı diyebiliriz.

her bağımlılık gibi bu bağımlılıklarda bir rahatsızlıktır ve tedavileri mümkündür, konu ile ilgili akademik çalışmaları, uzmanların yazılarına göz atabilirsiniz.

reddit'de nofab subreditine de bir göz atın
  • selam  (27.05.18 14:37:12 ~ 14:39:18)
Bagimli olmus net. 2 gunde bir gorusmeye arada porno sikistirmak normal degil. Porno bagimlisi. Pratikte bir sorun cikarmaz heralde ama anormal. Kim ne derse desin, surekli porno normal degil.

  • stavro  (27.05.18 15:00:43 ~ 15:02:04)
1. sevgilin porno bağımlısı.
2. ne kadar süredir birliktesiniz? libidosunun gerçekten yüksek olduğunu düşünmüyorum da. libidosu yüksek olan insanların hayata karşı bakışı da her zaman olumlu ve verici olur. bu tarz insanlar da porno bağımlısı olmaz. porno bağımlıları daha çok cinsel anlamda dışa kapalı kişiler oluyor. bununla ilgili birkaç makale okumuştum.

seninle bir ilgisi yok aslında olayın, seni yeterli bulup bulmaması değil yani konu.
Seksinize etkisi; şu an nasıl olduğunu bilmiyorum tabi ama bi noktadan sonra duygusal sevişme azalarak ölüyor. gerçekten ölüyor.

ilişkiye etkisi ise; pornonun erkek odaklı ve onun egemenliğinde bi sektör olması, porno bağımlılarını partnerine karşı duygusal iktidarlık (şiddet) da uygulama meyilli yapabiliyor..

diyollaaa
  • allaccess  (27.05.18 23:09:34)
vay mk işe bak eleman 2 günde bir tensel temas kuruyor hala da aklı başka işlerde.
acaba başkasının aletini görmek hoşuna mı gidiyor?
sen çocuğun yaşından emin ol, orta okul dönemlerinde bende de oluyordu ama yaş ilerledikçe normale dönüyor. biz hafta da bir denk getirince şükrediyoruz allah çarpsın böylelerini ne diyim.
  • guneyk  (28.05.18 10:48:09)