" deveye binmek" zulmü

bugun yaşadığım şehirde bir iftar cadirina gittim. panayır gibi bir şey kurmuşlar. bir köşede onca insanın arasında o karmaşada iki deve bir tay bir at vardi. insanlar para verip biniyorlar. ve onları işleten ( ? ) bir grup gerizekalı.

o kadar zavallilardi ki. hayvanlar tabi ki bağlıydi. ağızları bağlıydı. develerin boynunda derisi yüzümüs kısımlar vardı iplerden dolayi. ustlerinde ip süs tüy ıvır zıvır bir şeyler vardı. aşırı mutsuz görünüyorlardı. ve tuhaf olan herkes icin aşırı olağandı bu. bunun bir zulüm olduğu kimsenin aklının ucundan bile geçmiyor gibiydi. bunlari gectim. anlamadığım bu yasal olarak apaçık suç değil mi, nasıl böyle aleni yapıyorlar? orda belediye başkanı vardı, polis, zabıta?

daha fazla görmeye dayanamadim, gerçekten içler acısıydı. eminim türkiye' nin dünyanın birçok yerinde bunlar ve daha fazlası yapılıyordur, yapılmaya devam edilecek. ama ise yaramasa da geçici bir çözüm olsa da, her şey ayni çirkinliği ile devam edecekse de bunun için bir şey yapmak istiyorum.

napilabilir, nasıl hareket edilir, nereye şikayet edilir?

savını destekleyecek bir şey söylemek isterim. deve güreşinde yenilen develeri sucuk yapıyorlar.

  • caletti  (25.05.18 22:13:21)
twitter.com

sosyal medyaya gelince herkes tepki gösteriyor böyle şeylere ama reel hayatta kimsenin sesi çıkmıyor. bu videoda birazcık çıkıvermiş işte.
  • ssiradanbirigibi  (25.05.18 22:32:08)