excel yardim

selamlar.

girilen degere göre degerleri hesaplayan bir tablo olusturdum. giris olarak A1 hücresine 1 sayisini giriyorum diyelim. tablodaki degerler toplanip sonucu A2 hücresinde gösteriliyor.

Misal A1=1 diyorum sonuc A2=10, veya A1=2 diyorum sonuc A2=20 olarak gösteriliyor.

Her deger icin bir tablo olusturmak yerine istiyorum ki A1 icin girdigim her degere karsilik A2 degerini baska bir hücrede okuyayim.

Nasil yapabilirim bilen var mi acaba? Tesekkürler.

Vlookup
Başka bir yerde bir tablo oluşturun, ilk sütuna A1 e koyacağınız değerleri, yanına ise karşılıklarını yazın.
Sonra vlookup ile bu tablodan okuma yaparsınız (vlookup ta son parametre sıfır olmalı)
  • kisa  (10.05.18 06:42:17)