Spoiler İçerir!!! Harry Potter spoiler yedim yine de okuyayim mi?

Merhaba arkadaşlar. Sözlükte dolaşırken Harry Potter serisinden spoiler yedim. Sınavlar bitince ilk kitaba başlicaktım. Ama Dumbledore isimli karakterin 6. kitapta öleceğini öğrendim. Sizce yine de okuyayim mi? Zevk alır mıyım? 2. olarak da ufak tefek başka spoiler falan da yemiştim. Bir de genel bir soru sorayım. Mesela sizce bir karakterin 5. kitaba(örnek veriyorum sadece) kadar ölmeyeceğini kesin olarak bilmek de spoiler mıdır?

Sadece oldugunu mu duydun? Olaylari duymadiysan oku bisey olmaz.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (26.03.18 17:53:31)
@eksi sozlukte
Evet sadece öldüğünü

  • marowak  (26.03.18 17:55:55)
Okuyabilirsin.

  • AlsterWasser  (26.03.18 17:58:16)
Bir karakterin ölmeyeceğini kesin olarak bilmek türk dizilerinde başrolün ölmeyeceğini bilmek gibi bir heyecansızlık, büyüsüne kapılmama durumu yaratabilir.

  • onemoremile  (26.03.18 17:59:41)
kaç kere okudum ben niye öldüğünü duymadım? ilginç...

öyle bir şey olduysa dahi olduğunu duymak bir şey kaybettirmez, bence yine de oku :)
  • air  (26.03.18 18:01:50)
spoiler yemişsin bir kere. ama oku yine de, hp candır.

  • eindaclub  (26.03.18 18:02:04)
etkilemez. ron da ölüyor mesela ne olacak.

oops. ;)
  • ozdek  (26.03.18 18:08:57)
şöyle düşün: spoiler vermemek için söylemiyorum ama, belki de 7. kitapta yeniden canlanıyor ? büyücüler dünyası. game of thrones'ta da herkes ölüp diriliyor.

ama daha fazla spoiler almadan, bir an önce okumaya başlaman gerek :D
  • güneyli çocuk  (26.03.18 18:11:46)
Oku oku bir şey olmaz. Yani önemli bi olay HP'de Dambi'nin ölmesi ama sırf onu biliyorum okumayayımlık bir şey değil. Ben 6. kitabı okurken öğrenmiştim onu, hatta nası öldüğünü, melez prensin(6. kitabın adı) kim olduğunu falan her şeyi öğrenmiştim. Aldığım zevki azalttı tabi en nihayetinde, ama yine de okudum.

  • noluyo yaa  (26.03.18 18:16:43)
Sen de spoiler vermiş oldun şuan

  • lapris  (26.03.18 18:21:13)
@lapris
Ben başlığa spoiler içerdiğini yazdım ama

  • marowak  (26.03.18 18:27:58)
Yaş kaç, liseye gitmiyorsan okuma Harry Potter falan.

  • i was made for you  (26.03.18 18:31:29)
bu güne kadar nasıl duymadın ben ona şaşırdım aslında :D gönül rahatlığıyla okuyabilirsin.

  • ferrarimizolaydisatardik  (26.03.18 18:34:42)
@ i was
Yaşım 21. Çocuk kitabı değil dediler ama bilemiyorum

  • marowak  (26.03.18 19:01:56)
Oku mutlaka. Sinemada ilk izlediğimde 9 yaşındaydım. Neredeyse 25 oldum ama hala okuyorum. Hem İngilizcesini hem de Türkçesini. Hafızamı kaybetsem ilk okuyacağım kitap.

  • dissendium  (26.03.18 19:05:58)
bütün seriyi ikinci defa baştan okumuştum ilki kadar zevk aldım başla bence.

  • nrn  (26.03.18 19:42:27)
yanlış spoiler yemişsin.

  • sen git ben geliyorum  (26.03.18 19:46:10)
Annenin 45 yaşında okumuş olması bir şey ifade etmiyor. Benim edebiyat anlayışıma göre bu yaşa gelmiş bir insan vaktini Harry Potter'dan daha değerli eserlerle değerlendirebilir. Buna katılmayabilirsin ama bu benim cevabımı saçma sapan yapmaz.

  • i was made for you  (26.03.18 20:00:45 ~ 20:04:21)
Okuyabilirsin, ve hatta okumalısın. Bir naçizane tavsiyem, kitapları bitirmeden filmlere başlamaman olacaktır.

  • sevgikusunkanadinda  (27.03.18 02:49:39)