Star Wars karakterlerinin geleceği... (cevaplar spoiler içerebilir)

öncelikle belirteyim seri ile çok haşır neşir değilim. son iki filmi (rogue one hariç) iki gün arayla izleyince bir şey merak ettim. karakterlerin hayatları, yaşadıkları veya sonları belli de film bunun üzerine mi inşa ediliyor, yoksa olay örgüsü filmle bağlı olarak mı ilerliyor ?

episode 1-2 ve 3 kısmen o şekildeydi çünkü 4-5 ve 6 daha önce çıkmıştı, ve aşağı yukarı kim nedir ne değildir biliyorduk. fakat yeni seri öyle değil.

yalnız extended universe diye bi olay var çizgi romanları ve kitapları kapsıyor, bunun içinde filmlerdeki birtakım karakterler var (örn. captain phasma).
  • yuto  (17.03.18 12:45:09)
yuto +1

Yeni seri tam bir plansizlik ornegi. Bir yonetmen gelip bir film cekiyor, ikinci filmi baska bir yonetmen yazip yonetiyor ve karakterler iki yonetmenin dunyasi arasinda sikisip kaliyor Phasma, Snoke vs. George Lucas'in kafasinda en basindan beri karakterlerin gelisimi ile ilgili bir sey vardi buyuk ihtimalle. Keske yeni seri de onun tekelinde olsaydi. Olsa olsa 1 kadar kotu olurdu. Bu arada Rogue One butun bu soylediklerimden bagimsiz olarak cok guzel bir film. Disney doneminin yuz aki resmen. Oneririm mutlaka onu da.
  • voyager 1  (17.03.18 15:34:35)