[]

uzakdoğu'dan elektronik ürün ticareti

selam galyalılar. direkt konuya ısınlanayım..

çin'den saat, hesap makinesi vb. ürünler getirip türkiye'de pazarlamak istiyoruz. gelgelelim sirketimiz insaat taahhüt ve tic. ltd. sirketi. yeni bir sirket kurmaya gerek kalmaksızın gümrük olayını bu sirketle çözebilir miyiz?

tisikirlir.

ek bilgi..
af buyurun, soru az-biraz manas destanına dönüyor ama sirketin ticaret sicili gazetesindeki, elektrik-elektroniğe en yakın faaliyet bilgileri su sekilde;

"1-) Her türlü sanayi ve iş makineleri, cihazları ile bunlara ait yedek parçaları, teçhizat ve ekipmanlarının alımını, satımını, pazarlamasını, ithalatını, ihracatını ve dahili ticaretini yapmak.
3-) Hidrolik makineler, hidrolik sistemler, hidrolik güç üniteleri, hidrolik silindirleri, pnömatik, hidrolik, otomat makine ve güç motorları, bağlantı parça ve aksamlarını üretmek.
4-) Bilumum elektrikli ve elektronik makine ve aletlerin üretimi, tamir ve montajını yapmak.
5-) Her türlü tekstil terbiye makinelerinin imalatı, bu makinelerin elektrik, elektronik ve pano imalatını, bu makinelerin tüm malzemelerinin ve aksamlarının imali, alımı, satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak."

 
yeni bu işi araştırdım gümrük müşavirleri ile görüştüm. eğer ürünler çakma ise gümrükten geçiremiyorsunuz

çakma değilse de, saat hesap makinası için türkiyenin her yerinde yetkili servis hizmeti vermeniiz belgelemenizi istiyorlar. getiriyorum satıyorum olmuyor yani.
  • oscar  (11.03.18 15:48:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.