Doktoradan atılma ve İstanbul Üniversitesi

Bildiğiniz gibi atılma geri geldi. Bazı üniversiteler 2016-2017 güz yarıyılı itibariyle herkesin o anki aşamasına göre süresini belirledi. Örneğin İTÜ senato kararıyla o tarihte tez aşamasında olanlara 3 yıl verdi.

İstanbul Üniversitesi'nden böyle bilgileri edinmek kolay olmuyor. Senato kararlarına ulaşamadım, başka bir duyuru da yok. Telefonla sorduğumda 2022'ye kadar vaktin var dediler.

Benzer durumda olan var mı? Sizin okulda azami süreler nasıl hesaplandı?

Artık bitsin şu tezler...

Teşekkürler.

Bende evde o belgeler olabilir. Eve gelince bakarim. Ama once Kursat'la bira icmeye gidecem.

  • Traveller  (09.03.18 19:36:13)
yök kararında karar yayınlandığı tarihten itibaren dedi. yüksek lisans altı yarıyıl; yani bahar 2019'a, doktora ise on iki yarıyıl; yani bahar 2022'ye tekabül ediyor. bunun dışındaki bir tarihe zorlanırsanız, itiraz edersiniz ve kazanırsınız.

yönetmelik: www.yok.gov.tr

yürürlük tarihi: nisan 2019

"Geçiş hükümleri GEÇİCİ MADDE 1 – (1) Bu Yönetmelikle getirilmiş hükümlerin uygulaması ve belirlenmiş süreler yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihinden itibaren başlar"
  • dimitrakopulos  (09.03.18 23:51:19 ~ 23:53:03)
YÖK daha sonra karmaşayı gidermek için 2016-2017 güz yarıyılı itibariyle sürelerin başladığını söyledi, şurada: www.akademikpersonel.org

Bunun da c maddesinden üniversitelere bırakılmış gibi anlıyorum.
  • fadetoreality  (10.03.18 12:53:31)