Etiketinde "sadece elde yıkayınız" yazan hırkayı nasıl yıkayacağım?

Daha önce hiç elde yıkama yapmadım. Makineye atsam nolur? Niye elde yıkayın diyor onu da anlamadım. Kumaşı tamamen sentetik.

elde

  • pgup  (05.03.18 19:48:41)
çok aşırı önemli bir şey değilse makineye atıyorum ben. 15 dklık programda yıkıyorum, sıktırma yapmıyorum.

çekebilir, boya verebilir vs diye elde yıka demiştir.
  • kulakligin calismayan teki  (05.03.18 19:49:55)
Çoğu makinenin elde yıkama ayarı oluyor. Bir bakım sizinkinin de olabilir.

  • red g  (05.03.18 19:58:33)
Makine çok büyük, kocaman makineye tek bir tane hırka mı atacağım? Bir şey olmaz mı? Bir de deterjanı ne kadar koyayım? :(

Çok teşekkürler.
  • fleur du mal  (05.03.18 20:08:11)
annem yıkardı. ben hiç yıkamadım öyle. elde yıkamaya karar verdim.

  • fleur du mal  (05.03.18 20:27:20)
E L D E

  • tiarwain  (05.03.18 20:28:43)
Makinenin elde yıkama ayarında benzer renklerle, veya yünlü soğuk ayarında da olabilir. Bir diğer çözüm kovaya ılık su+deterjan koyup hırkayı bekletip, ardından sert olmayacak şekilde, çitilemeden katıştırıp (nasıl anlatacağımı bilemedim) en son suyu değiştirip bir miktar yumuşatıcıda beklettikten sonra asıp kurutabilirsin. Tabi lekeliyse bu yöntem fazla da efektif olmaz.

  • vivalaaj  (05.03.18 20:36:23)
yıllardır bu tür şeyleri makinenin elde yıkama seçeneği ile yıkıyorum, hiç bir sorunla karşılaşmadım.

  • acetaminophen  (05.03.18 20:41:48)
lekeli değil. kovada dediğiniz gibi yıkamaya çalışacağım. sıvı makine deterjanı kullanıyorum. ondan koysam olur mu?

  • fleur du mal  (05.03.18 20:44:15)
Makinede elde yikama programinda yikiyorum oyle seyleri.

  • kuehles blondes  (05.03.18 21:24:12)
bence malzeme önemli
Yüzde yüz pamuksa makinede yıkanır her türlü
Yünlü akrilik karışık ise makinede yıkanır her türlü
Polyester ise makinede yıkanır her türlü
Kaliteli çamaşır makinesi elde yıkamaktan daha iyidir
  • benaslindayohum  (05.03.18 21:32:37)
Yüzde yüz sentetik demişsin at makineye hiçbir şey olmaz

  • benaslindayohum  (05.03.18 21:39:39)
Sıvı deterjan da olur yalnız epey uğraştırıcı olur suyu 1-2 defa değiştirmelisiniz ben bu yöntemi sadece kaşmir ve angora kazaklara uyguluyorum.

  • vivalaaj  (05.03.18 22:20:07)