Yemeğin Yanına Gitmelik Şarap

Hazır mayış da yatmış, paraya kıyıp (80-90 hadi 100 tl'yi geçmesin) güzel bir şarap alalım dedik yarına. ayıptır söylemesi yanında et yiyeceğiz ve şarap da iyi olsun diyoruz.

peşinen edit: ben de isterdim bir Ertuğrul Özkök olayım ama mayış anca buna yetiyor :/
danke.

şarapta nasıl tatlar sevdiğiniz çok önemli, burukluk vs. Mesela Sevilen'in premium bir beyaz şarabı var, efsane, etlerle çok güzel gider; beyaz şarap deyip geçmeyin bence.

size şarap marka ve çeşidinin yanısıra, migros ve macrocenter'da şarapta %30a yakın indirim var, oralardan almanızı önerebilirim.
  • gochebe  (14.02.18 00:50:00)
urla vourla. normalde 80-90 bandında satılır, macrocenter'da 66 tl.

  • bir ileti paylastim  (14.02.18 00:56:32)
buzbağ rezerv
öyle 100tl'lerde falan bana kalırsa çok tat değişmiyor sanırım 60tl bandındaydı bu.

  • dedim dedim de kime dedim  (14.02.18 00:59:03)
Ağır, oturaklı, asiditesi yüksek,alkol oranı yüksek kırmızı seviyorsanız: Kayra Okuzgozu 2013 cok cok iyi.Turasan'ın Seneler'inden kötü kırmızı çıkmıyor. Buzbag Elazıg Okuzgozu de 100 TL altında iyi kırmızı.

Sarapları cok tanımıyor ama her seyle gidecek, tadı hicbir seyi bastırmayacak eslik edecek sarap icin, iyi bir Riesling işinizi görür. Vedat Milor Mosel şaraplarından getirtti sanırım, onlara bakın.
  • buf-e kür  (14.02.18 01:22:35)
aah aah bu taraflara gelip litresini 4.5 5 liraya alacağınız şarapları bir tatsanız, kendinizden geçeceksiniz ama imkan yok, 100 lükler havada uçuşuyor salataya sirke diye bile dökmeyeceğim şaraplar için.

  • killerbee  (14.02.18 01:59:15)