[]

"Köyüne Geri Dönen Genç Çiftçiye 300 Koyun ve Maaş"

Selam,

Gündemdeki bu proje hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikir ve bilginiz var ise paylaşır mısınız?

Bir de artısıyla eksisiyle detaylı her türlü bilgiyi nereden alabilirim? İnternetten biraz araştırma yaptım fakat emin olamadım.

 
Köyde 300 koyunu ve maaşa olanı daha çok sıkıyor devlet. Bi rahatı yok, yem parası bi torba yem 100 küsür, saman parası, bi şeyler ekecekse aşırı yüksek su ve gübre parası, mazot parası, hayvan desteklerinin azlığı veteriner vs. Gideri. Madem köye dönüş kampanyası yapılıyor mevcut köylüye sahip çıkılsın değil mi hayvanı olan satıyor tarlası olan ekmemeye başladı.
Çevremde koyunculuk yapan besicilik yapan ama son bir iki yıldır tamamen satıp bu işleri bırakan o kadar çiftçi var ki.
İnanın hikaye bunlar.
  • kirmizipilotkalem  (09.02.18 19:12:27) 
Haberde "arazisini ipotek edip vereceğiz, 300 koyun 300 yavru yapar yavruları bize satıp ödeyebilir" denmiş. Hibe değil belli ki. Haberden anladığım; maaş sigorta yem, koyun verip boçlandıracak.

Şu anda geçerli olan hayvancılık teşvikleri:
www.tarim.gov.tr

Teşvik Mevzuatı Uygulama tebliği:
www.resmigazete.gov.tr
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (09.02.18 20:08:12 ~ 20:18:50) 
Ben işi gücü bırakır dönerim. 300 ben, 300 de hanım alsa yaşar gideriz öyle...


  • babilbaligi  (10.02.18 16:57:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.