Rusya Neden AB ile Iyi Gecinmiyor?

AB ulkeleri ile Rusya neden asla bir araya gelmiyor? Neden Rusya AB ulkesi degil. Hatta cogu AB ulkesinden vize istiyor Rusya.
Neden boyle?

Siyasi ekonomik toplumsal bir çok gerilimleri temelinde inanç konusu vardır. İran, İslam dünyası için ne ise, Rusya da hristiyan dünyası için o.

  • 1adam  (06.02.18 16:05:35)
siyaset uzmanı değilim ama özetle;
kendileri zaten istemiyor ab'ye girmek. daha doğrusu putin neden istesin ki ab'yi? adam güce tapan birisi, batı demokrasisiyle pek iyi geçindiği söylenemez. adam ülkesinde tüm gücü ele almış, mis gibi düzenini kurmuş, bunun için uzun zaman uğraş da vermiş ve bu gücü korumakla kalmayıp arttırmasına sebep birçok etken var. bunları neden kaybetmek istesin adam?
onun dışında yolsuzluk sorunu orada da var.
bir de çok büyük ülke yahu. nüfusu da türkiye'nin iki katı. ekstradan 150 milyon insan avrupa'da serbest gezebilme hakkına sahip olacak... güvenlik açısından da bir tehdit olsa gerek.
aslında aşağı yukarı türkiye ile benzerlik gösteriyor. ayrıca bıraksan ruslar da avrupa'ya akın akın gidecektir. en fazla schengen vizesi alanlar ruslardır.
  • soso  (06.02.18 16:06:12)
/Acemi
Mesele birbirini kesmek ise Fransa ile İngiltere ile Almanya hiç bir araya gelmemesi lazım. 100 sene olmadı almanların Londra'yı bombalayıp, Paris'i işgal ettiğine.

Mezhep meselesi ise Yunanistan da bildiğim kadarıyla ortodoks.

Nüfus, standartlar, ekonomik vs nedenler tamam zaten benim merak ettiğim de bu.
  • bos gezenin bos ustasi  (06.02.18 16:55:21)