Hangimiz hakli?

Erkek arkadasimla ben telefonumdaki fotograflara bakiyoduk. Fotograflarda eski erkek arkadasimla olan fotogralari gordu. Ben de fotograf silen bir insan degilim ve ani olarak kalmasi taraftariyim. Fakat o tum eski fotograflari siliyormus. Bunun mantiksiz oldugunu, eger o fotograflafa bakmiyorsam orda kalmasinin anlamsiz oldugunu soyledi. Sizce hangimiz hakli?

çok anı istiyorsan ne biliyim hard diske fln atıp saklayabilirsin de, telefonun da olması anlamsız.

erk arkadaşın haklı
  • oscar  (26.01.18 01:39:14)
erkek arkadaşın haklı. sevdiceği üzmeye değer mi böyle bir şey için eğer eski sevgilin senin için bir anlam ihtiva etmiyorsa. empati yaparsam ben olsam çok üzülürdüm hatta senin bunu savunman nedeniyle ayrılığı bile düşünebilirdim.

  • biravekahve  (26.01.18 01:40:26 ~ 01:43:50)
Eski sevgilisinin fotoğraflarını saklayan bir kızla ilişkiyi düşünemem bile. Bence tepkisi çok hafif olmuş. Bir an önce silmelisin.

  • iwasbornonamountainside  (26.01.18 01:42:20)
Oscar +1

Sakla ama hala telefonunda olmasi cok garip. Gozden uzak bi yerde depolanmali.
  • kuehles blondes  (26.01.18 01:45:39)
harddiske falan atabilirsin.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (26.01.18 01:51:18)
Haksızsın topraam.

  • oligomer  (26.01.18 01:53:07)
Ergenlik ne zor sey yahu

  • a summer day  (26.01.18 01:58:44)
haksızsın. Özür dile. Öpüşüp barışın

  • Delay Fuze  (26.01.18 02:05:22)
Eski sevgilimle olan anı bitmiş gitmiş, kalması çok saçma. Ben de silerim.

  • inawen  (26.01.18 02:10:30)
Birde wallpaper yapsaydin Balpolen. buralarda bu tarz basliklarda hep gecmise saygi duyulmasi gerektigi uzerine vaaz verir dururum ama sen olayi baska bir boyuta tasimissin.cocuk hala oralardaysa da git bir gonlunu falan al,ozur dile.senin gecmisindir sakla tabi ama bunuda adamin gozunun icine sokma.
Iliskilerde acik olacagiz durust olacagiz diye kalkip birbirlerine gecmis futbol 11 lerini sayan hic bir iliskinin uzun surdugunu gormedim.yasandi,gecti,at hatira sandigina birak orda dursun.
Yara vermisin adama durduk yere,som agizlilik olmasin ama durmaz o abi kacar gider.
  • duptıs  (26.01.18 02:20:16)
Empati yaptınız ve sevgilinizi haksız gördünüz mü? İllâ anı derdiniz varsa bari adamın görmeyeceği bir yerde olsaydı, normalde net olarak ayrılma sebebidir.

  • mslny  (26.01.18 02:20:53)
ben erkek arkadasima telefonumdaki fotograflari gostermezdim. telefon ozel esya, ona ne.

  • hot potato  (26.01.18 02:23:58)
Ben olsam direkt ayrilirdim senden. Hala telefonunda sakliyorsan aklinda da duruyor demektir, net. Bir de sacma sapan triplere ne giriyorsunuz ya gecmise saygi ee 3-5 adamin resmi telefonumda oylece dursun, kocamla da ara sira bakalim, bu ne lan? oha.

  • dougsampson  (26.01.18 03:06:08)
senin için bitmiş gitmiş birisi ve sadece anı. teoride sen haklısın. fakat insan rahatsız oluyor. pratikte göz önünde bulundurmak zorunda değilsin.

  • silver apple  (26.01.18 03:56:50)
Kesinlikle haksızsın.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (26.01.18 08:04:52)
Haklı veya haksız yok ortada. Tercihler var. Sen anılarını biriktirmeyi tercih ediyorsun, o etmiyor. Sıkıntı, onun, senin tercihlerine saygı göstermemesi. Bir orta yol bulmaya çalışın haklıyı haksızı aramaktansa.

edit: bu da benden sevgiline gelsin: www.youtube.com
  • rahip janick  (26.01.18 08:13:57 ~ 09:10:22)
alt tarafı eski sevgilin. yaşanmış bitmiş bir dostluk, uzatmanın alemi yok.
sen o fotoğraflara bakarken sıcacık anılar görüyor olabilirsin ama seni seven erkek orada senin ellerini tutan, dudaklarını öpen, sana sarılan, birlikte kahkaha attığınız, romantik dakikalar paylaştığınız yabancı bir insan görüyor. kıskanması gayet normal. demek ki es kaza eski sevgilin değil de eski eşin filan olsa evi çerçeveli fotoğraflarınızla dolduracaktın. yapma. yazıktır. bir harddiske at onu da yılda bir kere açacağın bir çekmecenin içine koy ve sevgilinle yeni anılar biriktirmeye başla.

  • kjswbdlkjfdlkj  (26.01.18 09:34:56)
Sevgilin haklı

  • aquarium  (26.01.18 09:49:16)
Sevgilin hakli. Eski sevgilini unutamadigin fikri kazindi aklina.

  • i m sick tired  (26.01.18 10:57:26)
Sevgiliniz haklı bence de.
Eski sevgilisiyle ilgili anılarını her an telefonundan kontrol edebilecek gibi canlı tutma ihtiyacı hisseden biriyle birlikte olmak istemezdim ben de.
Hatırlayacağım kısımlar zaten zihnimdedir diye düşünüyorum ben, fiziksel kanıtına ihtiyacım yok.
Yok olup gitmesinler diyorsanız -ki ben bunu da çok garip buluyorum ama ben bu konulara biraz extreme bakıyorum sanırım, hiç iletişimde kalma, anı saklama taraftarı değilim - o zaman da dedikleri gibi bir harddiske vs kaydetmeniz yeterli.
  • sopiro  (26.01.18 11:06:27)
eski sevgilin hakli.

  • neumann  (26.01.18 11:19:27)
Bununla da ayrılırsın zaten sıkıntı yok devam.

  • [GODDARD]  (26.01.18 11:29:30)
Sen haklısın. Ben de silmem, hayatıma biri girerse de müdahale etmemesini beklerim. Ederse de ayrılırım. Mesele müdahale etmesi değil, bunu sorun hâline getiren kafa yapısı.

  • yirmisantim  (26.01.18 21:04:30)
Sonuna kadar o haklı.

  • skooma  (26.01.18 21:38:04)