Yediğiniz En Sıradışı Şey Nedir

Ve beğendiniz mi

Burnumun boku.
Tadı aklımda değil ama küçükken yemişim bir kaç kere

  • etna  (20.01.18 20:07:22)
kokoreç. güzelmiş. bugüne kadar yemediğim için pişmanım.
düşün yani o kadar sıradanım.

  • sutlu nescafe  (20.01.18 20:23:43)
Yiyecek olarak, çok uçuk şeyler yemedim ama İstanbul’dayken maaşımı aldığım gün Macrocentr’a girip en değilik ne bulduysam onu alır ve denerdim. Ayda iki kere böyle “Ben bunu bilmiyorum, bu ne ki” diye egzotik meyvelere ya da abur cubura yönelirdim. Şimdi bulunduğum yerde de bir Uzak doğru marketi var ve yazıları Çince ve Korece. Tipi hoşuma gideni alıp denşyorum ara ara. Onlardan sevdiklerim şunlar:
Liçi - longan - rambutan - jackfruit: egzotik meyveler. Longan Macrocenter’da yok ama liçinin aynısı zaten. Liçi ve rambutan ara ara geliyor. Jackfruit da görmüştüm sanırsam.
Durian: Kavun gibi ama koku berbat. Kokuya dayanabilirsen yeniyor.
Hot pot: yemek olarak bir olayı yok ama ortaya yağlı bir çorba suyu gibi bir şey geliyor. Sana da malzemeleri veriyorlar. Sn istedğin kombinasyonu alıp üstüne istediğin sosu ekleyip o yağlı suda kızartma/kaynatma arası bir şey yapıyorsun. Sonra çınarıp yiyorsun.
www.thestar.com

Yiyecek olması şart değilse, çocukken iddia sonucu kibrit yemiştim 5-6 tane. Güzel değildi.
  • aychovsky  (20.01.18 20:40:15)
Kurutulmuş akrep yemiştim. Bir tadı yoktu sadece kokusu vardı. Beğenilecek bir tarafı yok ama ilginç bir deneyim.

  • catch the arrow  (20.01.18 20:50:21)
Kurbağa bacağı, yılan eti, çiğ patlıcan, peynir ve üzüm reçelli ekmek, hazır ağda... Aklıma gelenler bunlar. Hepsini lise zamanlarında yedim. (parasız yatılı okul anıları :)

Etler mangalda olduğu için is kokusu ağır basıyordu, tat olarak diğer etlerden pek farklı gelmedi.

Çiğ patlıcanı karnımız acıktı, yedik. Pişirecek yer, ocak yoktu, çok da aramadık. Yedik gitti. Tadı saman gibi, bi lezzeti yok.

Ekmeğin üzerine beyaz peynir ve üzüm reçeli sürüp yemek nerden çıktı hatırlamıyorum, çok lezzetliydi. İkisini bir arada bulunca affetmedik, yapıp yedik.

Ağda tamamen çaresizlikten. Okulda çıkan akşam yemeğini yiyememiştik çünkü yağ tenekesinde bişey bulunmuştu. (yazmayayım) Kantin kapalı, dışarı çıkamıyoruz parasız yatılıyız, aç kalmıştık. Protesto edip ertesi gün yemekhaneye inmedik. Boykotu öğrenen müdür kantini kapatıp izinleri kaldırdı. Aç kaldık.

Onun dışında yeşilbaş ördek gibi çeşitli av hayvanları yedim. Pek sevmedim.

En güzeli deniz canlıları oluyor. Japon şemsiyesi pişirirdik taşın üzeride, anında biterdi.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (20.01.18 21:41:54 ~ 21:55:25)
Borş çorbası içmiştim Polonya da , Daha doğrusu içmemiştim.

Benim damak tadım dışarıya uygun değil sanırım
  • kleider  (20.01.18 22:40:26)
ahtapot. guzeldi ama ahtapot cok ahtapot ya :D

  • funl  (20.01.18 22:45:47)
Domuz eti yemiştim, füme hali çok lezzetliydi ama porkribs denilen kaburga kısmını yedikten sonra midemi rahatsız etmişti sindirmek zor olmuştı çok sevmedim.

  • turuncu tonlarda  (20.01.18 22:56:41)
zencefil

  • docrivers  (20.01.18 22:57:53)
çinden gelen kurutulmuş balık kraker (gerçek balıktan), aslında yiyemediğim sadece tattığım desek de olur, bir diğer tattığım ama yiyemediğim yılan balığı vardı.

  • gezegen olan pluton  (20.01.18 23:32:26)
tartare de boeuf amk ben nerden bilem çiğ kıyma getirceklerini.

  • mikahakkinen  (20.01.18 23:38:32)
danimarka'da siyah şekerler yaptıkları bi kök vardı, meyan kökü sanırım, ondan yemiştim.

img.aws.livestrongcdn.com

yeniyo muydu yoksa yalnızca çiğneyip bırakacak mıydık onu hala bilmiyorum.
  • kaichi  (20.01.18 23:43:19)
bok
begenmedim.

  • eksimeksi  (21.01.18 00:47:36)
geçen gün şirkette bir kadın bir yemek yapıp getirmişti. böyle abur cubur gibi bişey, hayatımda bu kadar kötü bir şey yememiştim. nasıl atacağımı şaşırdım ağzımdan.

içinde ne vardı bilmiyorum. belli ki sevgi katılmamış :D
  • peace.on  (21.01.18 01:05:51 ~ 01:56:18)
balina.
ehh.

  • japon askeri  (21.01.18 01:36:22)
At eti

  • tahin pekmez yoğurt  (21.01.18 01:42:16)
Beyin. Beğenmedim.

  • l arrache coeur  (21.01.18 06:15:41)
Kuzey Kıbrıs'ta yemek esnasında bizim semizotu gibi olan ama dikenli bir bitki yemiştim. Orada meşhur bir yiyecekmiş. Ben beğendim. Dikeni ile yiyiyorsun.

  • ceyhan prensi adana  (21.01.18 13:51:12)