[]

"Yatırım tavsiyesi değildir" ne demek?

Sözlükte ve Twitter'da görüyorum zaman zaman. Adam "dolar düşerse cümle alem beni siksin" yazıyor. Sonra da ekliyor: Yatırım tavsiyesi değildir.

Neden yapıyorlar bunu. Tavsiye olsa ne olur? Ne yükümlülüğü var ki bir entry ya da twitter'ın?

Diyelim ki, yatırım tavsiye ettin millet de sana uydu ve battı. ee? Hukuki bir sorumluluğu mu var bunun?

 
  • sta  (16.01.18 23:02:08) 
5 yıla kadar hapis ve 3 katına kadar da para cezası olduğu için.


  • silver apple  (16.01.18 23:08:17) 
Bence senin yazdigin espri olarak yazilmis, dolar dusucek diye dolar aliyosun ki yazani skebilesin gibi


  • beriberi  (17.01.18 00:13:21) 
"Bana güvenip de gidip paranızı buna yatırmayın. Batarsanız ben sorumlu değilim. Zaten ben de sallıyorum" anlamına geliyor.

Sözlükte şaka yollu alakasız şeyler için de kullanılıyor. bazıları komik de oluyor.
  • samterk  (17.01.18 10:24:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.