Bitkin ve uykulu hissetmek

bi hafta sonra 30 yaşına gireceğim. yani genç sayılırım diye düşünüyorum ama son aylarda hiç olmadığı kadar yorgun, bitkin ve uykulu hissediyorum. gece 11-12 gibi uyuyup sabah 7 de kalkıyorum aslında. ama hiç uykumu alamıyorum gibi hissediyorum. kahvaltımı da düzenli yaparım. sağlıklı beslendiğimi de düşünüyorum. ama evde dizi, film izlerken uyuyakalmalar bayadır oluyor, onu işte yorulmama bağlıyordum ama bugün ofiste toplantıda anlık da olsa dalıp gidince bi sorun var diye düşünmeye başladım.

geceleri en az bi defa uyanıyorum tuvalet ihtiyacı için. ara ara uyanıyorum galiba, uykum bölündüğü için midir? ama senelerdir bu şekilde uyurdum zaten.

neden kaynaklı olabilir? ne yapmak gerekir?

dahiliye doktoruna gitmelisin. o sana birçok kontrol yapacaktır. tiroid, insülin direnci gibi durumlar olağan şüpheliler arasında, ama hekim görmeden, tahliller yapılmadan konuşmak doğru değil.

aniden olmaya başlıyorsa muhtemelen bir sebebi vardır, sebebini bulmalısın.
  • babilbaligi  (28.12.17 16:25:34)
aynı sıkıntılar bende de var masa başı bir işte ve florasan altında çalışıyorsan bu normal bişe.

  • mikahakkinen  (28.12.17 16:34:42)
ben de benzer şeyler olduğunda genelde psikolojik nedenlerden oluyor. herhangi bir sıkıntı olmasa bile hayatım monoton olunca senin gibi oluyorum biraz. belki psikolojiktir biraz adrenalini arttırıp daha çok sosyal aktiviteye katılmaya dene istersen.

  • Caaannn  (28.12.17 18:25:07)
motivasyon yoklugu... rutin... haftasonu hayvan barinagiyla baslamak gerekir.

  • e haliyle  (28.12.17 18:28:03)