[]

Bulaşık makinesinde çatal-kaşık sepeti için "hareketli" ne demek?

İnternetten sipariş vereceğim. Sepetli almak istiyorum. Seçtiğim makine için hareketli diyor. Neyi kast ediyor? Sepeti mi?

Şu makine: www.evcadde.com


 
hocam işte yerinden çıkabiliyor, alt rafta herhangi bir yere konumlandırabiliyorsunuz.


  • tok oldugumuz halde yaftalar yiyoruz  (20.12.17 17:25:09) 
Kiminde sabit bir köşesi oluyor o sepetin başka yere koyamıyorsun. Hareketli olanında sepeti bulunduğu eksende ileri geri veya sağa sola itebiliyorsun. Raylı gibi mesela bizimki. Tencereni tavanı daha rahat sığdıracak şekilde farklı bir yere koyabiliyorsun yani sepeti.


  • nrmnm  (20.12.17 17:31:15 ~ 17:32:03) 
Şundan yani: media3.bsh-group.com

makineye sabitlenmiş değil demek istiyor.
  • himmet dayi  (20.12.17 17:32:11) 
çatal kaşık sepetini aldıktan sonra makinanın alt rafında istediğin herhangi bir noktaya yerleştirebileceksin demek. alt raf iki tam sıra tabaklık oluyor, olayı da o.


  • babilbaligi  (20.12.17 19:04:44) 
Sepeti isterse çıkarılabilir, isterse yeri değiştirilebilir anlamında hareketli kullanmış. Özellikle 3. çekmece var mı diye başka sitelerde makine görsellerine baktım. @himmet dayının da dediği gibi bir sepet olması lazım.


  • ceyhan prensi adana  (20.12.17 19:40:44) 
statik değil, oynak, yerini değiştirebilirsin :)))


  • eksimeksi  (20.12.17 23:40:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.