[]

"trying to build a solid literature on your own"

essay konum hakkında hoca maile bu cümleyi sıkıştırmış. ne demek istemiş anlayamadım.
 
Sana ait olan saglam bir literatur uretmeye calis demis. Solid'i akademik anlamda calismalari, arastirma sorularini vs. betimlerken cok kullaniyorlar saglam, uzerine iyi dusunulmus, acik noktasi olmayan anlaminda.


  • voyager 1  (17.12.17 18:37:36) 
ben anlamadım bunu. yani cümleyi tamamen anladım; ama anlam ifade etmiyor. kendi litratürünü nasıl kurabilirsin ki? Literatür oluşturacak kadar yazamazsın/yazmadın henüz.

ayrıca cümlenin başı nerede? sana öneri vermekten çok uyarıyor gibi geldi bana. sanki "kafana göre iş yapma, literatür çıkarmaya kasma," diyor.

son olarak da, bu cümlede eğer "literature review" deseydi hiçbir sorun kalmazdı. Ancak şu haliyle ben ne demek istediğini anlamıyorum. belki metinin tamamını ekleyebilirsin?
  • sen git ben geliyorum  (19.12.17 03:54:46) 
ortaya yenk bir şeyler koy demiş olabilir


  • regardless of what they say  (19.12.17 07:59:49) 
ne yazıyorsan üzerine yaptığın araştırmalar, bilgilenmek için kullandığın kaynaklar vs seni besleyen her şeyi kastediyor, sen literatür yaratmıyor, oluşturuyorsun. yani konu etrafındaki genel kültürünü sağlam bir şekilde artır, güvenilir içerikli kaynakçan olsun diyor, benim anladığım.


  • godoşu beklerken  (19.12.17 09:10:40 ~ 09:12:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.