Ton balığı

Hayatımda bir ilki gerçekleştirdim ve ton balığı aldım. Makarna ile yemeyi düşünüyorum. Ama kapağını açar açmaz kötü bi koku aldım. Tadı pişince düzeliyor mu bunun. Yoksa berbat olmaya devam mı edecek?

Yagini suzup o sekilde yiyorum ben. Pisirmiyorum.

  • ykyt  (13.12.17 14:05:27)
pişirmek mi ?

  • devilone  (13.12.17 14:05:47)
ton balığı pişmiş oluyor konserve aldıysan. normalde kokusu berbat değil bence, belki aldığında sorun vardır.

  • lemmiwinks  (13.12.17 14:06:20)
Haa ciddi misiniz :)) allahtan yazmışım yoksa az kalsın kızartıyordum. Makarna ile yemek istiyorum ne yapayım ?

  • valarmurgulis  (13.12.17 14:08:55)
makarnayı yap sonra balığı süz baharat yeşillik vs ne istiyorsan balıkla karıştır sonra makarnaya dök.

  • birdposing  (13.12.17 14:16:20)
@valarmurgulis

O sekilde pat diye makarnaya koy yagini suzup. Sonra da biraz kavur makarnayla isinsin diye. Krema vb varsa koyabilirsin belki.
  • kuehles blondes  (13.12.17 14:16:57)
Ton balığı konservesi kolay kolay bozulmaz, yine de her ihtimale karşı hayatında daha önce ton balığı yemiş bir kişiye koklatın derim. Balık kokusu zaten çok güzel olmaz ama berbat olmamalı. Bunun dışında taze domates, yeşillikle karıştırarak salata şeklinde de gayet güzel oluyor.

  • mikro patlama  (13.12.17 14:23:40)
Kapari turşu ton balığı ve biraz peynir koy (evet peynir), nefis oluyor.

  • mor oje  (13.12.17 14:27:59)
krema ve karabiberle yaparsanız çok daha güzel oluypr. önce makarna, sonra bu malzemelerin hepsini atıp kısık ateşte çevirmeç

  • domatescorbasi  (13.12.17 14:41:13)
Makarna ile karıştırdım. Makarnayı çok seven biri olarak tadına bile bakamadım. Poşete döküp imha edeceğim. Ağzıma yaklaştırınca kusacak gibi oluyorum. Aç kaldım.

  • valarmurgulis  (13.12.17 14:42:11)
Son hali bu asdssd
hizliresim.com
Tadına bile bakmadım.
  • valarmurgulis  (13.12.17 14:51:58)
ön yargılı olmayın. yağını iyice süzün. sadece makarna ile karıştırdığınızda makarnayı sadece su ve tuz ile haşlayıp süzdüğünüz gibi, birazda makarnanın haşlama suyuyla karıştırıp hazırlayın. makarnayı çok haşlamayın. içerisine yeşillik katın, maydanoz, dereotu gibi. mısır katın. sıcak sıcak yiyin. dilerseniz domatesi rendeleyip biraz ocakta pişirerek bu karışıma ekleyin. balığın hoşlanmadığınız kokusunu bastırır.
bu konuda portekizliler efsanedir. morina gibi lezzetsiz balığın bin çeşidini pişirebiliyorlar. lezzetlendirmek kadar kolay bir şey yok.

  • cliquot  (13.12.17 14:59:11)