miyop lazer göz ameliyatı

arkadaşlar merhaba, aranızda miyop için lazer göz ameliyatı olan var mı? 3.75 bozuk gözlerim. Olmayı düşünüyorum. Birkaç çeşidi varmış baktığım kadarıyla artısıyla eksisiyle ne diyorsunuz ? Fiyatlar ne civarda belli başlı hastanelerde ? Teşekkürler

4 sene once oldum. Benim de tam olarak 3.75'ti. Cok memnunum en ufak bir bozulma yasamadim bu zamana kadar. Fiyat hatirlamiyorum maalesef. Ilerki senelerde ne olacagi belli degil seklinde hakli cekinceler var bunu nereye sorarsaniz mutlaka soyleyeceklerdir fakat yasamadan gorulecek bir sey degil simdilik. Ara sira kuruluk yasiyorum ama surekli bilgisayar karsisinda calistigim icin de olabilir, ameliyata ne olcude baglanabilir bilmiyorum.

  • voyager 1  (03.12.17 14:23:46)
2006'da yaptırdım, artısı da var eksisi de var.
memnun muyum? evet. şimdi olsa yaptırır mıydım? galiba hayır.

eksiler; gözde kuruluk(bunu söylemişlerdi), ışıklı nesnelerde harelenme(bunu söylememişlerdi). bir de zamanla yine bozuldu benim gözler, yoğun bilgisayar kullanımı etkilemiş olabilir(gözlük verir diye doktora da gitmiyorum).

belki mevcut yöntemler daha iyi sonuçlar veriyordur, bilemiyorum.

düzeltme: yıldan tam emin olamadım... 10 yıl kesin var.
  • late viper  (03.12.17 14:56:32 ~ 22:17:31)
Benim de 3 falandi galiba 3 4 sene oldu. Gene olur muydum evet?

Yönteme gelince doktor seni tam teşekküllü bir muayeneye sokuyor sonra Suna uygun diyor ameliyat için. Benimki yanlış hatırlamıyorsam ilasik veya ilasic gibi bir şeydi. Farkı ne dersen hatırlamıyorum o vakit araştırmıştım. O zamanın son teknolijisiydi işte.

Kuruluk ışığa hassasiyet fazla çekmedim.

Ben ilaçlar falanlar filanlar 3000 ödemiştim
  • seksli harf  (03.12.17 15:23:18)
Mobildeyim editi:

Gene olur muyum? Evet
  • seksli harf  (03.12.17 15:23:53)
şu an smile diye son teknoloji çıkmış

  • kelepir  (03.12.17 17:03:51)
1.5 yıl önce oldum ameliyat, hayat kalitemi artırdı, paranız varsa mutlaka olun. Benimki e-lasik mi öyle bi sistemdi. 4000 ödemiştim dünya gözde

  • mutlusismankedi2015  (03.12.17 21:06:38)
yaklaşık 2 yıl önce oldum, 3.75 ve 4.25 di gözlerim. azıcık astigmatım da vardı.
kuruluk olması dışında bir problemim yok, bazı sabahlar bulanık görüyorum bu yüzden ama sonra geçiyor. gözümün uygun olduğu yöntemi analizler sonrası doktor söyledi, en temel olan yöntem ilasik idi sanırım bu yöntemle oldum. 3bin TL ödedim.
Şimdi olsa yine yaptırırım evet. Ayrıca, tekrar bozulursa tekrar yaptırılabiliyormuş, eskiden hayatta bir kere yaptırılabilir gibi şeyler duyardık.
  • kpzlktr  (03.12.17 21:16:40)