Kronik Arızalı Ürünlerde Tüketicinin Bir Hakkı Var mı?

Asus marka bir diz üstü bilgisayarım var k555ub model. Ekran ve alt kısmı birbirine bağlayan parçalar dökülüyor. İlk önce fan girişin önündeki parça çıktı, garantisi vardı servise gönderdik yaptılar, ikiciye aynı sprun oldu garantiden çözüldü. Sonrasında tekrar çıkmasına rağmen garantisi bitti bıraktık öyle bir engel teşkil etmiyor kullanıma diye. Yavaş yavaş ekran çerçevesi ayrılmaya başladı, en son da menteşeleri tutan vidaların girdiği plastik yerler kırıldı. İnternetten araştırdığımda bu modellerin çoğunda bu sorunun olduğunu gördüm, bir çok şikayet var bunla alakalı. Ama Asus modeli toplatmadığı gibi şikayetlerin gelmesine rağmen ürünün satışına devam etmiş. Burda tüketici için bir hak kaybı olmuyor mu? Ürünün bu sıkıntıyı çıkaracağını bile bile satmışlar, garantisi biten ürün kullanılmaz hale geliyor 3-5 aya. Yasal bir süreç başlatılabilir mi bununla ilgili?

Bilgisayarı yaptıracağım parasını verip ama biliyorum ki tekrar olaxak aynı durum.

Asus yardımcı oluyor değişim konusunda. Bana dediklerine göre aynı sorun yüzünden üç kere tamir edildikten sonra bir üst modelle değişim ya da para iadesi isteyebiliyormuşuz garantisi bitse de. Anadolu yakasındaki servislerinde bizzat söylemişlerdi ama daha üçüncü tamire varamadım ben.

  • inawen  (22.11.17 01:11:14)
menteşelere wd 40 sıkaydın zamanında yada kontak spreyi :S menteşeler sıkı olduğu için kapak açıp kapanırken yalama yapıyor asus şu menteşeleri bi yapamadı zaten
edit : yalama denmez ona kastırma yapıyor oda bağlantı yerlerine yakın olan kısımlarda hasara yol açıyor... editliyim de sazanlara gün doğmasın

  • Dönmezer  (22.11.17 02:12:04 ~ 02:13:26)