Yurtdışına kargoyla gıda gönderimi

Ekteki gibi paketlenmiş pişirdiğim ürünleri ayakkabı kutusu gibi bir kutuda( ayda 200 kere falan,farklı adreslere) bir düzende Avrupa'nın çeşitli yerlerine gönderme planım var. Bu tarz şeyler gümrükten geçer mi?Gıdanın alınmış herhangi bir belgesi yok, sadece bu tarz basit bir etiketle.

Yani aslında temel 2 sorum şu:
a)bireysel olarak ayda 200 300 ayrı kargo göndermek(herhangi birşey içerse bile) ticari kapsama girebilir mi?(sample mantığındayız aslında)
b)bunların içinde ne tarz gıda gönderebiliriz?(yukarda anlattığım gibi olmazsa, daha farklı bir paketlemeye girelim?)

Biraz karışık olduysa affola.

Pts kargoyu arayıp sorun. (Evet PTT değil.) Oldukça ilgililer.

  • inawen  (19.11.17 22:51:52)