iş yeri ile tazminat konusunda anlaşma

çalıştığım işte 3 aydır maaş almadım. sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. hem maaşımı hem de tazminatımı almak için bildiğim kadarıyla noterden ihtarname çekilmesi gerekiyor. ancak bu şekilde hem süreç uzayacak hem de yöneticilerle daha da kötü olma durumu var. elbette ipler koparsa bu şekilde yapacağım.

Ancak benim sormak istediğim yöneticilerle anlaşabilmek. nasıl bir yol izlemeliyim? "3 aydır maaş alamadığım için sözleşmemi tek taraflı olarak fesh ediyorum" gibi bir dilekçe yazıp versem. daha sonra anlaştık ve hem biriken maaşımı hem de tazminatımı vermeyi kabul ettiler diyelim. Ancak bir süre sonra maaşı verip bordroyu imzalamı isterlerse ve kıdem tazminatı daha sonra derlerse kabul etmeyim mi? sonuçta imzalarsam tüm maaşımı aldım bir alacağım yok gibi görünecek. tazminatı almak için elimde bir resmi evrak olmayacak. maaş ve tazminatı aynı anda almam gerekiyor değil mi?

ihtarnameyi en son çare olarak düşünüyorum. amacım süreci uzatmadan hem maaşı hem de tazminatı alabilmek. ihtarnameyi en son düşünüyorum. ne yapmalıyım?

bir kere öyle elden alma falan olmaz, yatırsınlar banka hesabına.

tazminat için de konuş, eğer öderlerse sıkıntı yok. ama ödeme yapmazlarsa doğrudan avukata git, yasal yolu başlat.
  • babilbaligi  (09.11.17 12:07:10)
3 ayda tazminata hak kazanmış olur musun ki? Ne kadardır çalışıyordun?

  • SiyamkedisiZorro  (09.11.17 12:13:50)