Kombi yakıyor muyuz

istanbul
Sb

Minimumda devamli acik

  • mor oje  (05.11.17 18:27:19)
açık bizde minimumda

  • basond  (05.11.17 18:30:19)
Açık min.

  • follow rivers  (05.11.17 18:30:40)
10 gündür devamlı yanıyor.

  • doxanikee  (05.11.17 18:35:09)
Evet 1 haftadır sürekli açık.

Araya kaynıyorum : Arkadaşlar min dediğiniz nedir? Benim kombide dereceler var. 60 santigrat çok mu az mı, hangi seviyede?
  • elon  (05.11.17 18:49:38)
evet. çok yanmıyor ams.

60derece neymiş arkadaş? hamam yapar o. 40 şuan. hele kombi yoğuşmalıysa ve 50 dereceyi geçersen yoğuşma yapmıyor.
  • sutlu nescafe  (05.11.17 18:57:37 ~ 18:58:39)
Biz yakmadık henüz.

  • ms brownstone  (05.11.17 18:57:50)
ankara'dayım, geçenlerde gece -4'ü gördük ama hala yakmadım. son ağaç kesilene, son ırmak kuruyana kadar da yakmayacağım. çok pahalı. param yok değil. sadece buna vermek istemiyorum. geçen 18.5 lira (1.5 lirasını kesiyor makina, malum kartlı sistem) yüklettim. anaaa. lan 7 metreküp mü ne gaz yüklendi. 7 mi 70 mi 7 milyon mu neyse artık orasını bilemem. iki haftadır sadece banyo için sıcak su ve yemek için ocağı kullanıyorum (ki günde toplamda 10 dakika bile yanmıyodur) ve 3 metreküp gitmiş bile. bak bak bak. demek ki her akşam evde yemek pişirsem her ay 100 lira ödemem gerekecek. musluğu yanlışlıkla sıcak su tarafından açınca 3 metreküp yiyen zalım gazov kombiyi çalıştırana neler yapar, sen söyle.

ben evden 8 dedin mi çıkarım. çorba çeşmesi var yakında hemen, oradan beleş çorbamı gömüp eppeğimi yerim. ders 9:30'da başlıyo ama ders mers çalışıyom, hem okuldaki kaloriferin parasını ben vermiyorum ki bana ne. ders bitince de ödevim işim gücüm varsa okulda kalıp hallediyorum. eve gelmem 4 olsun hadi. giyiyorum donlarımı, alıyorum battaniyeyi sırtıma, oooh mis. kaavemi çayımı içiyom. gece dedin mi de zaten benim iman dolu göğsüm gibi yorganım var, altına girdin miydi buzul çağı başlasa haberin olmaz. mis.

büyük konuşmak gibi olmasın ama -10'u görmediğimiz sürece yakmayı da düşünmüyorum. kutup ayısı gibi adamım, bana vız gelir tırıs gider. ayda 300 lira doğalgaza veremem, heç gusura bakmayın. YÜCE RABBIM hastalık vermesin de gerisi kolay. 5 derecede kombi yakacaksak ohoo. önümüzdeki 4 ay öyle zaten burası. şimdi 4 ay kombi mi çalıştırcam ben? sie. çok pahalı. bugün büyük ikramiye çıksın yine yakmam amk. anlamsız derecede pahalı çünkü. param var diye 3 lira olması gereken şeye niye 33 lira vereyim, mal mıyım. giderim rusya'dan toptan gaz falan alırım, daha ucuza gelir şerefsizim. direne direne kazanacağız.

(kartlı sistem olmasa yakardım aslında, istanbul'da negzel 600 lira falan geliyodu fatura ama 50 aya bölerek ödüyoduk. burda önceden verip sonra yakıyon skiyim)
  • der meister  (05.11.17 19:05:29 ~ 19:06:22)
ben de hiç yakmadım daha, camlar da bütün gün açık kaldı.

  • hypathia  (05.11.17 19:11:52)
Evet. Ne az yakıyorum ne de kökledim. Orta karar bir sıcaklıkta.

  • i m cool with that  (05.11.17 19:14:10)
sonuna kadar direneceğim

  • pide  (05.11.17 19:25:41)
Ben de hiç yakmamıştım, bugün burnumu çekerek uyandım. Gece üşüttüm muhtemelen diye düşünerek tırstım ve öğlen kombi sezonunu açtım. Minimumda kış bitene kadar gider böyle sanırım.

  • va  (05.11.17 20:28:32)
3 haftadır açık. İşe giderken kapatıyorum

  • fallopian  (05.11.17 20:53:56)
bugün yaktım. sadece evin soğuğunun kırılmasını sağladı gerçi, pek ısıttığını söyleyemem.

  • sopiro  (05.11.17 21:05:30)
Gündüz kapatıyoruz, işten gelince minimum açıyoruz (40). Çok soğuk oluyor bir kaç gündür (bugün iyiydi gerçi)

  • dahinnotha  (05.11.17 21:12:09)
direniyorum

  • yuvarlanantencereninkapagi  (06.11.17 03:12:33)
geçen sene yakmamıştım, bu sene de yakmayı planlamıyorum. gerçi geçen seneyi hareketsiz geçirmiştim. bu sene daha farklı yaşıyorum. o yüzden dayanabilir miyim bilmiyorum. ama havalar da daha iyi ya. ben evde şort+uzun kolluyla takılıyorum, çalışmalarımı boxer'la yapıyorum. bu hafta da sıcak geçecekmiş. artık bu sıcaklardan sonra uzun bacaklı bir şeyler giymeye başlarım herhalde. sonra üşümeye başlayınca uzun kollunun içine t-shirt giyeceğim. sonra üste süveter. sonra hırka. sonra eldiven ve bere. sonra battaniyeden panço ya da evde giydiğim kaban. sonra boyunluk. sonra yatarken balaklava... geçen sene böyle atlatmıştım. bu sene de planım bu. işlemezse son çare yakarım belki.

  • misterturist  (06.11.17 04:29:13 ~ 04:30:31)