Kitap okuyacak zamanı nerden buluyorsunuz?

Benim bölümün textlerini okurken bile afakanlar basıyor. Koskoca kitapta ben mort herhalde.

Yolda geçirdiğiniz zamanı kitap okuyarak değerlendirebilirsiniz, üniversite öğrencisiyseniz ders arası batak oynamak yerine bir köşeye çekilip biraz okuyabilirsiniz. bunun dışında öncelikli olarak ilginizi çeken, sürükleyici kitaplara yönelmeniz okuma açısından iyi olacaktır. Ayrıca kütüphanelere gitmek okuma istediğini çok artırıyor.

  • gadjodilo  (15.10.17 22:12:19)
İnsanların çok boş olduklarını ve bir çoğunun gereksiz vakit kaybı olduğunu anladığımdan beri bu gereksiz insanlara ayıracağım vakti kitaplara ayırıyorum.

Vakit bulmak diye bir şey yok sen zaten eğer bir kitabı merak ediyoesan aynı film gibi okumak istiyorsun önemli olan ilgini çeken bir kitap bulmak. Mesela ben spor, beslenme ve klasikleri okumayı çok severim.

Otobüste özellikle okula ve işe giderken çok vaktim oluyor hemen bi klasik müzik açıp kitap okuyorum. Sosyal medya hesaplarım çok yoktu zaten en son instagramı da kapattım gece yatmadan önce mutlaka 5-10 sayfa bile olsa okurum. İnaanın birazda boş vaktini nasıl değerlendirmek istediğiyle ilgili.
  • powerpufgirl  (15.10.17 22:25:44)
ben de yolda okuyorum işe gidip gelirken. ama aslında aşırı derecede zaman geçiriyor insanlar genelde internette, sosyal medyada vs. bence kitap okumak istendikten sonra bi şekilde zaman yaratılır. bi de öyle dersle alakalı bişeyler okumakla hikaye okumak farklı tabii. koskoca kitap diye düşünmemek lazım yani bence.

  • tepedeki psychedelic adam  (15.10.17 22:29:40)
yolda en az saatim geçmesine rağmen okuyamıyorum çünkü istanbul. hadi onu geçtim, diyelim durabilecek bir yer buldum -oturmak demiyorum bak, sabit durabilmek. boyum çok kısa olduğu için tavandan sarkan şu askılara tutunurken bile zorlanıyorum, velev ki tutunacak striptiz borusu stayla bir yer bulayım- neyse, diyelim durabilecek bir yer buldum, onda da midem bulandığından ve başım döndüğünden okuyamıyorum. hasılı bende hamilelik etkisi yapıyor XD

ama kitap okumaya cidden vakit ayırman gerek. internette harcadığın illa ki boş vakit oluyordur, mesela benim sabah okula geldiğimde falan biraz boş vaktim oluyor, ha napıyorum gazete okuyorum ya da ekşidir, liste siteleridir falan okuyorum çünkü salağım. git doğru düzgün kitap okusana? hiç. ayrıca öğle yemeğine genelde diğer insanlarla çıkmam çünkü gün içinde en az bir-iki saat insanlardan uzak kalmazsam ak47'me sarılıp milleti öldüresim geliyor (ak47im yok) hele metrobüsten falan yeni indiysem direkt küfrederek iniyorum, bir gün dayak yicem. o yüzden insanlardan uzak kalıp kitaplara sığındığım oluyor. ama onda da çoğu zaman konsantre olamadığım için dizi izliyorum, çünkü ben bir malım. ama sen benim yaptığım yapma oku tabi. bir de bişey diyim mi, illa uzun kitap okumana gerek yok, maksimum 200 sayfalık çok güzel kitaplar var, bazısı "okunması gereken klasikler" listelerinin baştacıdır hatta. o yüzden koskaca kitap diye düşünme yani. ha bir de cidden, sürükleyici geldiyse sana, sonuçta kişiye göre değişen birşey bu, koskoca kitabı kısacık sürede de bitirirsin. (yazar buraya kadar kendi kendiyle konuştu aslında XD )
  • pasp  (16.10.17 01:37:16)
İşe gidip gelirken okuyorum, günde 2 saat oluyor hemen hemen.

  • mutlusismankedi2015  (16.10.17 19:40:43)