bankada 2M kadar dolarınız olsa nasıl değerlendirirdiniz?

yani yaklaşık...

ben ne onu değerlendiricem o benim hayatımı değerlendirsin. gezer tozarım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (12.10.17 15:10:16)
Ev alıp kiraya...

Şaka şaka. New York'a taşınırdım.
  • dissendium  (12.10.17 15:17:55)
yatırıma dağıtırsan %4 kuralı ile yıllık net 80k getirir bu da birkaç şehir hariç tüm dünyada ortalama yaşamana yeter. Tabi biraz risk ile yılda birkaç yüzbin kazanması da o kadar zor olmamamalı.

  • christopher nolan  (12.10.17 16:05:02)
4e bölerim, 500lük 3 ev alırım, kalan 500 içinden bir araba alırım gerisini faize koyar çılgınlar gibi yerim.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (12.10.17 16:10:47)
En iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır. UK veya ABD'de yüksek lisans ve doktora eğitimi alırım. Okula başlamadan da kira vermemek için ev alırım.

  • tahin pekmez yoğurt  (12.10.17 16:44:42)
1M'ye arsa al,
800k anlaşmalı faiz
100k riskli fon
100k yeme içme
  • dedim dedim de kime dedim  (12.10.17 16:46:16)
türkiye'de okuduğum bölümü almanya'da okumak için başvururdum. bu kadar. kabulümü alır, bir sene paşa paşa almanca kursuma gider, sonra üç sene eşek gibi lisans okurdum. sonra iki sene yüksek, elli sene doktora... para bankada dururdu. kendimi sıkmadan ama nispeten mütevazı yaşardım. ev arkadaşı isterdim mesela. araba alırdım ama ucuzundan ikinci el şöyle 5-6 bin oyroluk vosvos falan. kafam tamamen rahat olurdu. maddi kaygım yok, güzel bi ülkede iyi koşullarda yaşıyorum, oooh mis. 10-12 sene daha öğrencilik yapardım işte. sonra her şey yolunda giderse (ki aslında her şeyin yolunda gitmesine bile gerek yok, gtümü sıkıp ders çalışmam yeterli) 10-12 sene sonra prof olurdum anasını satiyim. daha ne.

  • der meister  (12.10.17 16:47:57)
Yarısını bozdururdum. Sonra altının düşmesini bekler (145 bandina ) altin alirdim. Sonra anlik altin alim satim isine girerdim.

  • tociess  (12.10.17 17:41:30)
ilk iş amerika'ya taşınmak.

  • nothing in my way  (12.10.17 18:02:20)
Kanada'ya yerleşirdim.

  • eazy  (12.10.17 18:05:46)
istifa eder, kendi işimi kurardım.

  • kismisolungac  (12.10.17 18:23:50)
bir kısmını emekliliğime yatırırdım.

  • ya ben lan neyse  (12.10.17 18:25:57)
milyar mı milyon mu?

  • secrexv2  (12.10.17 19:03:40)
Bana verirdim.

  • scorpion37  (12.10.17 20:35:34)
%20 kadarı ile avrupa sınırları içinde bu limitle oturum izni veren bir ülkeden mülk alır kiraya verirdim. böylece istediğim an türkiyeden çıkışım garanti olur.

%5 kadarını bitcoin ve türevi cryptocoinlerde değerlendirirdim.

%20 kadarı ile yüksek riskli ama uzun vadeli getiri potansiyali yüksek ev-arsa gibi yatırımlar yapardım.

%20 ile angel investing yapardım.

kalanı için düşük riskli yatırım fonu, ve benzeri şekilde değerlendirip aylık düzenli bir getiri elde etmeye çalışırdım.
  • orpheus  (12.10.17 22:04:48)