Sıkınca içi vik vik öten peluş oyuncak makinede yıkanır mı?

Yoksa o vik vik öten kısım su alır bozulur mu?

Peki minik çıngırak gibi olanlar?

Normalde iyice kurutulduktan sonra bozulmaması lazım. Ama daha önce yıkamadım :)

  • lcha  (01.10.17 15:38:46)
İçinde elektronik düzenek varsa bozulur büyük ihtimalle. Vik vik sesi düdük gibi mekanik bi aparattan çıkıyorsa bozulmaz.
Çıngırak gibileri bulaşık makinesinde yıkamak daha iyi. Çamaşır makinesinde kazana çarpıp yıpranabilir, aşınma olabilir. Plastik türevi olduklarını varsaydım.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.10.17 16:02:39)
Çıngırak olanları elde yıkayabilirsin ve vidası falan varsa paslanmaması için iyice kurulaman gerekir. Peluş olansa makinede muhtemelen bozulur,pilli ve öten oyuncaklar biraz hassas oluyor. Bence onu bebe şampuanı kullanarak bir bezle silip iç kısmını ıslatmadan üstten üstten durula. Başarılar;)

  • unlem  (01.10.17 16:29:04)
Çıngırak olanın da üstü kumaştı, eksik bilgi vermişim. :)
Pilsiz ve tüylü her şeyi çamaşır makinesine atıp 20 derecede 35 dakika yıkadım. Bir de kuruttum yine makinede. Hiçbir şey olmadı, ördeğin ve dinazorun tüyleri çogzel oldu hatta :D

  • kaymaktutmayansicaksut  (01.10.17 17:33:14)