kırmızı hap aynı bilgiyle 10 yaş, mavi hap 45 yaş 50 milyon dolar?

elimde kırmızı ve mavi hap var. kırmızı hapı içerseniz şu anki bilginizle 10 yaşınıza dönüyorsunuz. mavi hapı içerseniz 45 yaşınıza dönüyorsunuz ve hesabınıza 50 milyon dolar yatırılıyor. Hangisini seçerdiniz?

not: kurnazlığa yatmak yok. bilgi derken, şu an endüstri mühendisliği mezunusun, endüstri mühendisi bilginle gideceksin 10 yaşına. geri döner şu hisseye para basar zengin olurum, at yarışı oynarım olmuyor.

10 yas yetersiz. 3 yas olursa kirmizi daha yukarisi kurtarmaz.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (24.09.17 14:53:07)
kırmızıdan yarım kır ver dokunmasın sonra

  • sanmiyorum  (24.09.17 14:53:34)
çok zengin olmak gibi bir hayalim yok, kendi hayatımı en iyi şekilde yaşamak ve değerlendirmek isterdim. geriye dönmeyi de istemiyorum aslında, ikisinin ortası yok mu 25 yaş 10 milyon dolar?

  • pinkpeony  (24.09.17 15:03:39)
şimdiki bilgimle 10 yaşıma dönersem 50 milyonu 45'e gelmeden kazanırım...
-proaktif girişimci bilkent bilgisayar mezunu silikon vadisinde bir start up kurucusu

45'ten sonra 50 milyonu napıyım, en fazla 10-15 yıl daha yaşarım. değil şimdiki, o zamanki bilgimden az olsa da 10 yaşıma dönmek isterim.
  • Bruce  (24.09.17 15:08:49 ~ 15:09:01)
10 yaş. erkek olsam 45 yaş diyebilirdim.

  • cocodancer  (24.09.17 15:14:27)
şu anki bilgimle 10 yaşıma dönsem memleketi kurtarırım ;)

  • ron dennis  (24.09.17 15:15:49)
Kırmızı hap, zaman ve tecrübe her şeyden değerli

  • pastörizesüt  (24.09.17 15:58:04)
zamanı satın alamazsın ben 10 yaşına dönmeyi seçerim.

  • basond  (24.09.17 15:59:20)
1- şu anki bilgimle 1 haftalık halime geri dönmek.
2- 45 yaş + 50 milyor dolar

  • otonomo  (24.09.17 16:11:37 ~ 16:11:57)
Dünyanın işleyişi tamamen aynı olacaksa 10 yaş. Önce spor müsabakalarına bahisle para kazanıp daha sonra borsada o parayı 45 olana kadar 50 milyondan daha yukarıya taşırım.

  • once  (24.09.17 16:14:14)
Ahah, tabii ki kesinlikle 10 yaş.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (24.09.17 16:43:03)
10 yaş tabiki, mis gibi.

  • clones  (24.09.17 17:23:50)
İkisi de kabus gibi.

10 yaşıma Albert Einstein'ın bilgisini verseler gitmem. O bilgi olmadan bile, şimdiki kadayla ne yapacağım o yaşta. Çok yalnız kalırım. Arkadaşlar daha agucuk gugucuk, senin kafa dengin insanlr seninle çocuk diye konuşmaz. En az bir 20 yıl yalnızlık var orada, kafayı yerim. Üstelik eğitim, öğretim, yeniden ortaokul-lise-üniversite ile uğraşmak ne kadar zor. Çalışmak açısından değil. Öğretmenin olacak, günde 7 saat okulda sıkılacaksın bol bol. Düşün, din öğretmeni yeniden dua ezberlettirecek, tırnak kontrolün olacak, 10 yaşında annensiz ve babansız gidebildiğin tek yer kapının önü olacak. Efkarlansan rakı içemezsin bir süre en wz. Kiminle sevgili olabilirsin ki mesela lisede, üniversitede. Herkesin konuştuğu ayrı gerizekalıca gelir. Düşünsene, birkaç yıl sonra millet eegen ve sana "Şu hayatta şöyle şöyle yapacaksın" ya da "Büyükler aptal, hiçbir şey bilmiyorlar ya da sistemin çarkı olmuşlar" diye "hayatı anladım ve okeye dönüyorum" muhabbeti yapıyor, ıyyy! Ya da erkeksen aynı sınıftaki erkek arkadaşın "Gözde'nin g.te bak" dyecek, sen 13-14 yaşındaki sınıf arkadaşına bakılır mı yeniden. Pedofili sayılır bence. Yabancı madde kafası ile bile yeniden çekilmez.

45'ime 11 yol var ama 11 yılı hiçbir paraya satmam. Bir anda ölüme hayayının 6'da,7'de biri kadar yaklaşmak herhangi bir parayla ölçülemez.

Kafama silah dayalarsa, büyük olasılıkla 45 yaş ama son anda fikrim değişebilir.
  • aychovsky  (24.09.17 17:33:08 ~ 17:40:04)
Kırmızıyı seçerim çünkü yaşlanma fobim var.

  • ms brownstone  (24.09.17 18:33:44)
Kesinlikle kırmızı.

  • tociess  (24.09.17 19:21:52)
daha bugün düşündüm bu konuyu. tesadüfe bak.

tabii ki 10 yaşıma dönerdim. tekrardan geçmişe dönüp daha farklı kararlar alıp hayatımı sil baştan yaşamak için neler vermezdim...
  • i m cool with that  (24.09.17 19:34:38)
Kırmızı'yı seçmeyenler bitcoin nedir ne değildir bilmeyenler sanırım.
Tabiki de kırmızı hap.

  • liberal  (09.01.18 16:24:06)