Genel bir spor & beslenme programı

Günaydın herkese,

Bugünden itibaren düzenli olarak spora gidecegim. 1.65 boyunda 63 kilo bir kadınım. Vüdudum orantılı ancak yağlı ve kassızim. Güclenmek ve 58 kilo olmak istiyorum.

Daha önce spor ve sağlıklı beslenme geçmişim; oradan buradan duyma bilgiler. Canan karatay kitapları falan var ama uygulamam zor. Çünkü 9-6 çalısıyorum (hareketsiz, pc başında geçen bir iş) ve çok sistematik programlı yemek yemem zor.

Bu şartlar altında,
* haftada kaç gün spora gideyim ve kaçar dakikadan?
* her spora gidişimde fix olarak yapnam gereken hareketler neler?
* spor öncesi & sonrası yenmesi gerekenler nedir?
* en son saat kaçta yemek yiyip yatayim? (6 da işten çıkma ve spor süresi dikkate alınınca geç yemek yiyebilirim?)
* sizce kaç ayda 5 kilo verip azcık da sıkılaşabilirim?
* 5 kilo verdikten sonra o kiloyu sabitlemek için neler yapmalıyım?

intermittent fasting araştır, bahsettiğin çalışma-yaşama rutinine en uyan, bu açıdan uygulaması en kolay beslenme şekli. ara öğün derdi yok, özel yiyecek hazırlama derdi yok; mantığı ve uygulaması basit: çok kabaca belirli saat aralıklarında vücuda insülin yükseltici hiçbir şey almamak ve kalori açığı oluşturarak beslenmek. (ilk etapta bmr ve günlük kalori ihtiyacı hesabını bilmen yeterli)

öğle yemeği yiyorsundur sanırım. 12-8 yeme periyodu, akşam 8'den ertesi gün 12'ye aç kalma periyodu şeklinde, arada 16 saat boşluk kalacak şekilde uygulayabilirsin if'i. detayları var, araştır derim.
  • Bruce  (23.08.17 10:46:56 ~ 10:47:48)