[]

"Mersin tohumu" nedir? Mersin ağacının meyvesi mi, tohumu mu?

Mersin ağacının meyvesi mi?
Mersin ağacının meyvesinin içinden çıkan çekirdek mi? (Var mı çekirdeği bilmiyorum.)

Acaba bu tamlamada tohum meyve anlamında mı kullanılıyor? Mersin ağacının üreme şekli nedir? Gerçekten ekilen bir tohumu var mı? Varsa, bu tohum nasıl bir tohum: mersin ağacının meyvesini mi ekiyorlar? Yoksa o meyve kuruyunca içinden çekirdek çıkıyor mu?

 
Mersin ağacına çukurova'da "murt" deriz. bu bitkinin yine "murt" dediğimiz küçük küçük, morlu beyazlı meyveleri olur. bu meyvelerin içinde minik çekirdekler vardır.

www.karamandan.com


"Mersin tohumu" diye bir şeyin satıldığını, alındığını, üretildiğini, kullanıldığını hiç duymadım.
  • praetor  (24.07.17 12:53:30 ~ 12:55:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.