Ozel tip fakulteleri hakkinda

Hazirliksiz ozel tip fakültesi var midir? Ya da ozel tip hakkinda dusunceleriniz neler %50 dusunuyorum

çocuğum olsa ve mecbur kalsam gönderirim ama şu an fazlaca hor görüyorum. Bu da benim ikiyüzlülüğüm olsun.

  • fallopian  (12.07.17 10:58:51)
sen niye alındın ki @vegas. Konu özel 'tıp' fakülteleri, dikkatini çekerim. Özel diğer bölümler hakkında yorum yapmadım. 'Kendi' alanım ile ilgili fikir söyledim. Şu cahil lafı da moda oldu. Bana cahil diyene bak! Fikrini söylüyorsun ama ekşide okumuştum, sanırım'larla...

  • fallopian  (12.07.17 11:18:02)
bana bağlı personellerden bir tanesinin kardeşi özel bir tıp fakültesinde öğrenci. amerika'dan teklif aldı ikinci senesinde. seneye oraya yerleşiyor.

ben imkanım olursa ileride çocuğumu özel tıp fakültesinde okutmayı trcih ederim sanırım.
  • teritori  (12.07.17 12:02:51)
@teritori öğrenci ve teklif aldı?? Hani bir hak kazandı gidecek falan desen anlarım da öğrenci hem de ikinci senesinde amerikadan teklif almış ne teklifiymiş acaba bu?

  • pastörizesüt  (12.07.17 12:10:37)
@teritori

teklif aldi derken? sizin personel saglam abartmis. bizim türk milleti abartmayi ve övmeyi cok sever, doktora 2. senesi olsa anlarim ama klasik ögrenci 2. sinifta kansere care bulmadiysa teklif meklif almaz.

basvurmustur kabul edilmistir, parasini ödeyip gidecektir, bu kadar. farkli tek ihtimal bir akrabasinin torpiliyle girmesidir.
  • kurnaz  (12.07.17 13:07:11)
@vegas şu tavırlarınıza ayar oluyorum. evet en tepedeki özel okulların imkanları harika. gerçekten iyi bir eğitim alıyorsun. ama şu "proflarla takılıyoruz, size asistan giriyor, berbat bir okulda okuyorsunuz" tavırlara küstahça. bunun mercedes'e binip daha düşük modeldeki arabaya binen insana "senin araban da şöyle böyle. benimki daha konforlu" demekten farkı yok. o kadar para döküyorsun okula eşek değillerse o imkanları sunsunlar zaten. sonuçta para verip satın alıyorsun. ha para verip araba almışsın ha eğitim arada fark yok. bursluyum mursluyum falan da dersin şimdi. okullarda zaten %10 burslu adam etrafta bursluyum diye dolaşıyor. ayrıca sonuçta o okula para veren ciddi bir kesim var ve okul bunla dönüyor. yani o para olsa bayburt üniversitesi de iyi bir okul olur.

  • black mamba  (12.07.17 13:28:54)
Şu ana kadar hiç asistan girmedi dersimize. Türkiye'nin en iyi tıp fakültelerinden birinde okuyorum, devlet üniversitesi.

Prof'u da Doç'u da geliyor paşa paşa anlatıyor. Doç'tan aşağı giren olmadı dersimize. Asistanlar uygulama derslerinde hocamız ders anlattıktan sonra aralarda geziyor. Asistan anlattı diye bir olay yok.

Cerrahpaşa,Çapa,Ege,Hacettepe,Marmara,Ankara gibi okullardaki hocalar hep fakülte hastanesi hocaları. Daha tecrübeliler. Ben de saydıklarımdan birinde okuyorum zaten. Hocalar devlet hocası diye umursamaz değil o kadar ilgili hocalar var ki inanamazsınız.

Devlet rererö özel süper demeyelim. Özel zaten süper olmak zorunda. Money talks çünkü.
  • helena  (12.07.17 13:56:09)
kızdıran şey devlet okullarını küçümsemen ve özel okulları yüceltmen. evet bazı söylediklerinde haklısın. ferrari golf'den daha iyi araba demek yalan söylemek değil ama "proflarla mangal yapıyoruz sizde ise asistanlar atar yapıyor" demek ferrari şu kadar hız yapıyor golf yapamıyor demekle aynı şey. yalan değil ama o kadar para veriyorsan o hizmeti de al yani. bunun okulun kalitesiyle vs. ilgili yok parayla ilgisi var. demek istediğim bu.

  • black mamba  (12.07.17 14:36:32)
çok başarılı doktorların cv'lerine baktığımda hep Cerrahpaşa, Çapa, Hacettepe, Ankara'da tıp eğitimi aldıklarını görüyorum. Bundan sonraki nesilde bu durum ne olur bilemem. Devlet üniversitesi mükemmel doktorlar yetiştiriyor değil savunduğum. ancak tıp gibi hayati öneme sahip bir eğitimin TR'deki gibi parayı veriyorum o zaman hocalar köpeğim olsun zihniyetine sahip okullarda alınmasını garip buluyorum.

Ayrıca profesörlerle partilere katılmak tamamen profesörün kişiliğine bağlıdır. istanbul üniversitesinde okudum, popüler bir öğrenci değildim, çalışkan hiç değildim, ancak hocalarımla meyhaneye de gittik, davetlere de katıldık, oturup iki bira da içtik. en azından ben yağcılığım, param veya başka bir sebeple bunları yapmadıklarından eminim. bazı da asistanlar vardı, yüzüne bakmaz, eh ben de onun yüzüne bakmıyordum. ekseriyetle sevdiğim hocaların da sevmediği tipler oluyordu bunlar. bazı hocalarla tartışıyorduk, beni üç sene bırakmışlığı var saçma bir dersten birinin - sırf ona karşı çıktığım için. adil mi? değil. ancak iş hayatı ya da doğrudan hayat da adil değil ve daha ciddi bir durumla nasıl baş edebileceğimi öğrenmiş oldum bu sayede.
  • pokerface  (12.07.17 14:42:46)
Pokerface+1 devlet okulunda okudum bitirme kokteyli gibi bir şey düzenlendi okulda hocalardan biri djlik yaptı, hocaların çoğuyla hatta dekanla karşılıklı dans ettik. Bunların hepsi yılların profesörleri.

  • pastörizesüt  (12.07.17 15:36:24)
vallahi ne teklifi bilmiyorum.
hali vakti fazlasıyla yerinde olan bir ailenin tam bursla okuyan bir oğlu.
eş dosttan torpil bulma imkanı yok, ailesi inanılmaz karşı çıktı gitmesine.
teklifin detayını bilmiyorum. başvurusu var mı yok mu konusunda da bir bilgim yok.
  • teritori  (12.07.17 15:56:17)
merhabalar neden böyle bir başlık altında kin kusulmuş anlamadım. money talks falan bilmiyorum zengin bir ailenin çocuğu değilim bu sınava da it gibi çalıştım devlet üniversiteleri de geliyor sadece daha iyi bir şehir olsun diye özel %50 düşünüyorum dedim

  • Lozturkmen  (23.07.17 14:18:10)