Duyurunun sporculari

Yeni baslayanlar icin fitness poroğramina ihtiyacim var. Macfit e kaydoldum, bayramdan sonra baslayacagim. Fakat anladigim kadariyla macfit ekstra her sey icin talep ediyor. Simdi yeni baslayanlar icin ilk defa bir fitness programi veriliyor mu, yoksa bunun icin ekstra ucret talep edecekler mi? Eger istenilecekse boyle bir sey icin tabi ki para vermek istemiyorum. Ben nasil bir program uygulayabilirim. Standart bir fitness programi onerebilir misiniz? Thank you ve mutlu bayramlar

İlk derste -ki induction diyor onlar- sizinle ilgilenen hoca anahatlarıyla bir program verecek en az ilk bir ay boyunca takip etmeniz için.

Ben hocamla değil de kendi başıma çalışacağımda Nike Training kullanıyorum. Ayrıca Mark Lauren'i de iyi buluyorum. Fakat işin uzmanı değilim tabii.
  • sopiro  (27.06.17 00:04:04)
Hedefler ne? Salona gidiliyorsa aletlerle, dambıllarla, halterlerle çalışılacak varsayıyorum. Isınma, çalışma, soğuma/esneme hareketleri sıralamasıyla icra edilebilecek bir ton seçenek var.

Mesela mark lauren denmiş, kitabına göz atmışlığım var, adam bodyweight prensibini işlemiş. Salona yazılıp mekik şınav komando dansı yapmanın ne anlamı var?
  • kargn  (27.06.17 00:07:45 ~ 00:09:49)
  • embermane  (27.06.17 01:02:19)
Fazla standart bir program ama bizim salonda yeni başlayanlara bunu veriyorlar, yanlarına da parantez içinde bölgeleri yazıyorum:
10-15 dk kardiyo, sonra hepsi 3x15 olmak üzere;
leg extension (ön bacak)
Lying leg curl (arka bacak)
Seated chest press (göğüs)
Seated row - close grip (sırt)
Shoulder press (omuz)
Arm curl (biceps)
Arm extension (triceps)
Crunch ve lying leg raise /veya alternatifleri (abdominal)
20dk kardiyo

Abdominal dışındakilerin hepsi makinelerde yapılıyor, netten araştırıp salona gittiğinde de trainerlardan göstermelerini rica edebilirsin. Aman sakatlanma:)
Ben de bu programla başlamıştım. Dediğim gibi fazla standart ama hiç yoktan iyidir, en azından bu işe giriş niteliğinde düşünülebilir. Bir de 18 antrenmanlık bu programlar, sonra değiştiriyorlar. Kolay gelsin.
  • peggy  (27.06.17 14:43:11)