Katar Olayı

Hayırdır, Neden herkes Katar'a düşman oldu?

Benim teorim Londra terör olaylarından sonra İngilızlerde cok ciddi istihbarat var, Suudiler ve Katar'ın ISID'e destegı var diye dünyayı ayağa kaldıracaklardı. Suudiler baskın basanındır deyip, Herseyi Katar yapıyor kanka, Katar'a o konuda ben de cok kırgınım, duyduk ki teröre destek veriyor, aha görün irtibatımızı kestik işte demeye getiriyor.

Sizin düşünceniz?

  • n62  (07.06.17 01:05:11)
Katarın teröre değil Türkiye'ye desteği var asıl. Oyun içinde oyun dönüyor. Terör örgütlerine yardım eden o kadar ülke varken başlı başına katarın üzerine gidilmesi çok yersiz, haksız ve anlamsız.
Arap ülkeleri Türkiye gibi rahat bir diplomasi sürdüremiyor. Çünkü korkuyorlar. ama eninde sonunda Türkiye'ye tabi olacaklar. Engellenmek isteyenlerden şeylerden biri de bu. Bir ülkeyle ilişkileri ışık hızında kesen ülkeler, yanı başlarındaki yıllardır hala süren savaşta ölen (yine kendilerinden olan ) insanlara bu hızda yardım etmemeleri, yetersizlik göstermeleri tuhaf..
Nasıl ki cetvelle o ülkelerin sınırları kesin ve düz bir çizgiyle çizildi ise kendi aralarındaki ilişki ve iletişim o derece net bir şekilde - kopuktur- temelleri böyle atıldı çünkü.
Hepsini toplasan kendi sayıları kadar da çarpsan bir Türkiye etmezler..
  • 1adam  (07.06.17 01:28:51)
Bazıları ıslak rüyasında Türkiye yüzünden olduğunu sanadursun, asıl nedenlerinin başında İran'la yakınlaşması, İran'lı Şii'lere yardımda bulunması vs. var. Teröre destek falan hikaye. Yine Rus müttefiklerinin tepesine binmeye çalışan bir adet ABD yüzünden oluyor.

  • himmet dayi  (07.06.17 01:39:20 ~ 01:39:37)
@himmet dayi

bir ak'tan daha iyi bilebilecegini mi saniyorsun? ak olmak ne guzel sey be!

soruya cevap: iranla yakinlasmasi ve bunun dengeleri bozma potansiyeli.
  • no christ requires  (07.06.17 01:58:58)
Dikkat ettiysen olay sonucunda katar'a erzak yardımı yapacağını açıklayan ülke iran oldu. Katar'in Ruslasmasindan ve dengenin bozulmasından korkuyorlar. Ki Katarla 1915 Almanyasi gibi ilişkimiz var. Katar kazanırsa biz de kazanmış sayılıyoruz çünkü elimiz kolumuz bağlı. Her seyimizi yavas yavaş adamlara satıyoruz ve sattık.

  • westblack  (07.06.17 02:09:58)
Ingiltere'nin ciddi anlamda etkisi var. speedy'ye katiliyorum.

  • kassiopeia  (07.06.17 02:53:59)
bence de iki sebep var. birincisi Katar'ın Türkiye'yi koruması 2.si İran ile yakınlaşması. Dolar bir anda Türkiye'de yükselirken çok ağır bir ekonomik krizin gelmesi gerekiyordu. Katarlı iş adamları yatırımlarıyla bu krizi büyük ölçüde erteletti. Bazılarına kompplo geliyor ama 17 aralık süreci, sonra da darbe sonra da doları baya bir yükseltme tamamen Türkiye'ye yapılacak bir operasyonun habercisi. 17 aralık sürecini şöyle söyleyeyim akp'yi devirmekten çok savcı ve hakimler eliyle darbe yapmaktı. ayrıca iran'In aklanan paralarına engel olmaktı. akp'nin yolsuzluk yapan bakanları bahanesi. yolsuzluk yapan bakanlar olmasa hukuk darbesine kılıf bulamazlardı. akp çabuk sıyrıldı hepsinden...

  • gotic  (07.06.17 02:56:28)
ordaf.org

klasik 2 buçuğuncu dünya kezbanlıkları ve blok atışmaları doğrultusunda mini atışmalar
  • yuto  (07.06.17 03:35:30)
@ no christ request
sağlam bir analizci ve etiket uzmanısın. Türkiye diyoruz.. ne akı ne karası?

  • 1adam  (07.06.17 05:06:07)