sütlü türk kahvesi - maple syrup

nasıl olur? bir kahvecide deneme yapacağım da pek yaratıcı değilim aklıma bu geldi ne düşünüyorsunuz?

siz olsanız nasıl yapardınız? kahveyi süt ile mi pişirirdiniz yoksa su ile pişirip sonradan süt ve maple şurubu mu eklerdiniz?

süt ile şurubu birlikte pişirirdim. şurubun oranını iyi ayarlamalısın yalnız, baya tatlı bir şey o, kahvenin tadını bastırmasın.

sevmiyorum ben böyle afilli şeyleri, düz sade kahveciyim ama insanların hoşuna gidebilir. az bi şey vanilya da eklenip soğuk, buzlu kahve (tabii türk kahvesi olmayacak bu durumda) şeklinde de servis edilebilir. dene işte kafana göre bi şeyler.

sadece neden türk kahvesi olduğunu anlayamadım. türk kahvesi olduğu gibi kalmalı bence ama sen bilirsin tabii.

yalnız uzman baristaymışım gibi yazdım da yok öyle bi olayım.
  • soso  (05.06.17 22:13:57 ~ 22:15:22)
Telvesini süzersen kahve sek iken çok güzel bir şey olur gibi geliyor :)

  • helena  (05.06.17 22:47:45)