[]

Yazılım mühendisliği mülakatında sorulabilecek "administrative" sorular?

Bir mülakata gireceğim de IK'cı ablanın yazdığı şey kafamı karıştırdı. Demiş ki:
"The call will cover your background and the opportunities we offer here, as well as some basic administrative questions."

Burada "basic administrative question"dan kasıt "Neden bizim şirkette çalışmak istiyorsun?", "Neden bu pozisyonu istiyorsun?" filan gibi her mülakatta sorulan standart şeyler midir yoksa bambaşka sorular mı beklemeliyim? Administrative assistant gibi bir pozisyon için başvurmuş olsam anlardım ama yazılım mühendisliği için başvuru yapıp "idari" ne gibi bir bilgimin olması bekleniyor tam olarak bilemiyorum. Böyle deyip teknik herhangi bir şey sorabilirler mi mesela? Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

 
Temel girs seviyesindeki sorular sorulacak. teknik olarak en fazla pozisyonun gerektirdigi diller, frameworkler, kutuphaneler ne ise onlari biliyormusun, onlarla ilgili calistin mi gibi sorular gelebilir. Niye burda calismak istiyorsunuz, veya simdiki isinizden niye ayrilmak istiyorsunuz gibi klasik sorular da olabilir.

ilerdeki gorsumelerde eger gorusmeye gelistirme takimimizdan x kisi de katilacak der ise o zaman teknik sorulara hazirlikli ol.
  • emrahday  (02.05.17 16:07:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.