green card meslek edinme sorunsu

selam amerikalilar. diyelimki bana green card cikti yarin. ben ucak teknisyeniyim. bana is konusunda yardimci oluyorlar mi bu konuda?

elbette hayır. adamlar kendi vatandaşlarına bile al sana iş burda çalış demiyor. üstelik teknisyen olman senin orada teknıseyenlık yapabılecegını gostermez. meslegınle alakalı kurslara belkıd eyenıden okula gıdeceksın kı bellı standartlarda egıtım almıs oldugunun kanıtını gosterebıl. bosuna abd de doktorlar muhendıler taksıcılık yapmıyor. çoğunun dıplomasını abd tanımıyor.

  • hayvan gibi yazar  (01.05.17 19:05:23)
annem ve babam mali müşavir. üniversite mezunu ikisi de. 2003 yılında green card çıktı ve gittik. buradaki üniversiteler orada tanınmadığı için ikisi de lise mezunu muamelesi gördü. babam ingilizce de bilmediği için benzinlikte pompa bastı. annem ingilizce bildiği için bir çeşit ekonomik college gibi bir yere yazıldı. 1 senelik program. okulu birincilikle bitirdi. bu sayede bir iş bulabildi. ve amerika'da bizi orta sınıfın en altı sayabilecek bir maaş almaya başladı.

amerika'ya gittiğin zaman hayatın kurtulmayacak. bir anda her şey bitmiş ve yeni mükemmel hayatına başlamış olmayacaksın. oyle hadi buyur ülkemiz al sana bi de iş falan demeyecekler. orada yüksek lisans falan yapacak bir bütçen yoksa diplomani falan da yanında götürme hiç. boşa ağırlık yapar.

kendi alanında devam edeceksen, ticaret vs. gibi başka alanlara kaymayacaksan diye düşünerek söylüyorum; şanslı isen kendi alanının ucuz iş gücü olursun. değilsen dominos'un kuryesi. orada arabayla dağıtılıyor gerçi, motosiklet olayı yok.

ha ortalama bi sermaye ile iş kurar, onu uçurur amerikan ruyasını da yaşayabilirsin. biz ortadoğululara asıl vadedilen bu zaten.
  • rucka boji  (01.05.17 19:43:16)
o değilde 1 mayısta sejax a mesaj yazmışım 2 mayıs gecesi bana green card çıkmış ?

  • hayvan gibi yazar  (01.07.17 01:11:18)