gördüğünüz en uç ahlaki bozukluk nedir ?

yani bozukluk olup olmaması tabi değişir kişiden kişiye göre de. mesela evli adamın karısını aldatması karısının bundan haberdar olması ve izin vermesi vs ama yakın çevrenizde mesela bu ve bu tarz şeyler hiç gördünüz mü ? dıdımın dıdısından duydum varmış öyle bir şey değil evet yaşadım şu şuydu çok ilginç gelmişti tarzı.
tamamen amaçsız ve ufuk açmaya yönelik bir sorudur. hani vay be ne hayatlar var biz de hala şuna buna takılıyoruz demek için sordum biraz.
hadi kolay gele

Herhangi bir yalan söylenmesi.

Cinsellikle ilgili hiçbir şey bana ahlaksızlık olarak gelmiyor (tecavüz hariç).
  • crown  (27.04.17 12:58:30)
Dışardan dindar gözüküp içinde pedofili, her türlü sapıklığı barındıran, kendi karisi bacisi disindaki kadinlara potansiyel o* gozuyle bakan hasta ruhlu insnlardaki bozukluk. Ahlaksız tanımı çok degisken elbette ama bunlar kendi ahlaki ile bile celisen tipler oldugu icin bana en igrenci bu sapik dinci tayfasi geliyor.

Edit: cok pardon, kendi basimdan gecen cok uc bir sey bulamadim su an. Cok sukur diyeyim o halde.
  • neferkitty  (27.04.17 13:01:29 ~ 13:54:57)
@crown @neferkitty sadece başlığı okuyup mu cevap verdiniz ? evet bunları duyuyoruz ama ben yaşanmışlık olarak soruyorum. atıyorum kaynım karısını aldatıyordu karısı da bunu biliyordu hatta aldattığı kadınla arkadaştı vs tarzı

  • Esinsin  (27.04.17 13:08:40)
yani en uç sayılmaz ama ailede yaşandığı için söylüyorum; annem iş için gittiği yerin plajında babamı başka kadınla yakalamış :/ tamamen tesadüf olmuş. babamı işte biliyormuş. boşandılar tabii.

  • yue  (27.04.17 13:10:59)
ahlaki bozukluk değil bana kalırsa ama siz nasıl değerlendirirsiniz bilemem.

benim sevgilim evli, ama eşiyle 2 senedir ayrı yaşıyorlar.

açıkçası "vay be" denilecek bir hayat değil, ama bunu kötü anlamda demedim. çünkü normal bir çiftten farkımız yok. hayat sevgilimin hayatı ve onun tercihi, geçmişinin beni hiç alakadar etmediğini düşünüyorum. başta bana da ters geldi elbette evli bir adamla birlikte olmak, ama birbirimizi bu kadar severken böyle bir sebepten onu kaybedemezdim.

tabi bir ara boşanacaklar ama bu ne zaman olur bilmem. bence çok da önemli değil, zaten yakın zamanda evlenmek gibi bir isteğim yok.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (27.04.17 13:18:58)
@istanbul

yahu bu numarayı hala yutan var mı?
o adam boşanmaz. senden de sıkılana kadar bu şekilde takılacak.
hadi bir mucize oldu boşandı senle evlendi diyelim.
sen evde beklerken adam kendine yeni sevgili yapacak.
tarih tekerrür meselesi.
  • supermatik  (27.04.17 13:30:16 ~ 13:33:27)
@supermatik
adım geçmiş o yüzden cevap vermek istedim.

böyle düşünmekte çok haklısın çünkü durumu yaşamadan önce ben de muhtemelen aynı şeyi derdim. ama genellemelerin ne kadar da yanlış olduğunu fark ediyor insan böyle bir ilişki yaşayınca.

öncelikle "o adam" dediğin kişi benim her şeyden çok sevdiğim sevgilim, neredeyse 2 yıldır da beraberiz ve birbirimiz için yapamayacağımız şey yok. gerçekten yok. bir gün bile ayrı geçirsek çok özlüyoruz birbirimizi, bir bakışımız bile yetiyor her şeyi anlatmaya. bizi tanısan böyle demeyeceğine eminim :) hatta biraz yapışık ikiz gibi olabiliriz, işten arta kalan bütün zamanımızda beraberiz çünkü. ama ne o ne de ben birbirimizden hiç sıkılmadık.

olaya biraz şöyle bakmanı isteyeceğim. diyelim sevgilim 2 sene önce boşanmış olsaydı, sen şimdi bana "seninle de evlenip boşanacak ve yeni sevgili yapacak, çünkü tarih tekerrür" mü diyecektin?

adam ilk evliliğinde aradığı aşkı sevgiyi bulamamış olabilir, kadın dırdırından bıkmış olabilir, ben de pek dırdır eden bir kadın olmadığımdan aradığı huzuru bende bulmuş olabilir. kağıt üzerindeki iki imzaya bu kadar anlam yüklemeyin.

ha yarın öbür gün allah korusun ayrılırsak da normal bir çiftin anlaşamayıp ayrılmasından farklı bir şey olmayacak bu.

nasip kısmet bu işler tabi bilemem şimdiden ama bence biz bir ömür beraber oluruz, ve ömrümüzün sonuna kadar o evli olmaya devam etse bile hiç umurumda olmaz. evli olan onlar ve sevgilimin eşi bile görüşmediği kocasıyla evli kalmayı umursamıyorken beni niye ilgilendirsin ki.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (27.04.17 14:13:38)
eski kız arkadaşıma çocukken annesinin sevgilisi tecavüz etmişti. annesi de tepkisiz kalmış öğrendiğinde. tanıdığım en örselenmiş ruha sahip insandı.
bir de 70'lerde falan bizim semtten biri evlenebilsin diye birine tecavüz etmiş, evlendirmişler de üstelik.

  • misterturist  (27.04.17 14:35:02)
eniştem.
halamı kaçırıp tecavüz etmiş evlensin diye.
ama asıl ondan bozuk olan halam herhalde 8 tane çocuk yapmış o adamdan.
Almanyada yaşarken ilticacı özellikle şanlıurfalı arkdaşlar arasında epey bir ahlaksızlık vakası dinlemiştim anlatmakla bitmez, urfada jandarma çavuşu olarak görev yapan abimden de epey vaka dinledim-ki kendisi istanbuldan gitti askere 2 üniversite okuduktan sonra ve 35 yaşındaydı, toy, cahil, görmemiş biri değildi. genel olarak urfalılardan da korkuyorum.
  • niye ama  (27.04.17 14:50:01)
geçen gün müge anlı'da görmüştüm, gelinine tecavüz eden kayınpeder. sonra da gelinini öldürtüyor, kadıncağızın engelli çocukları var. oğullarıyla birlikte öldürüyorlar, öldürme bahanesi ne attığı iftira: başka erkeklerle konuşuyor, namusumuz elden gidiyor. bu adam bence ahlaken çökmüş bir insan.

  • pinkpeony  (27.04.17 15:11:08)
Ben yazayim komsumuzu.

Adam bankada mudur yardimcisiydi. Altinda calisan adam para kacirdi. Bunu yaparken ustlerinin imzasi lazimdi. Guya en yogun anlarinda aralara sikistirilmis kagitlari imzalatmis. Bizim komsu da bu nedenle atildi.

Sonra bi ise girdi. Evden uzakta bi yer oldugundan orada ev tuttu. Yazlik yer oldugundan bir turistle tanisti. Her yere kadinla bebegiyle fotograf koydu. Hatta bebegin ondan oldugunu dusunuyor herkes.

Sonra ordan cikti. Gecen sene evlerini polis basti. Cocuk pornoso yayma sucundan. Bi onceki isinde kalsigi evden yapilmis yayin. Ev arkadasini sutluyor simdi.

Hep masum oldugu fikri bana cok aykiri geliyor. Cunku git gide tavirlarindaki bozulmayi herkes goruyor. Kolay para icin uapmis olabilecegini dusunuyorum.

En son da evi birbirine katti, universite ogrencisi kizinin verdigi matematik dersinden aldigi parayi istedi vermeyince de evi yikti.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (27.04.17 16:35:06)
ibnelik. sırf seks yapmak için cinsiyet mi değiştirilir ameka.

  • cekilmis gayfe  (27.04.17 17:43:13)
kendisi dışarda gezen kadınların poposuna alenen bakıp, kızkardeşini ve kızını başkalarından kıskanan erkekler var. belki türk filmlerinde görmüş de olabilirim bu tipleri. ama sanki var böyle. birde memlekette anlatılagelir adam tüm gelinlerini denermiş o biçim. burda hep beraber tövbeestağfirulluh çekiyoruz. valla ben gelinlerin yalancısıyım. üstelikte gülerek anlatıyorlardı. kocaları da babalarında çok korkarmış. ama babamızdan kendinizi esirgeyin derlermiş. ben de oturdum bunları dinledim vakti zamanında bu kulak neler duymadı. edit: yanlış anlaşılma olmuş gelinler izin verir mi? kaçıyorlarmış. adam zaten bunak mı neymiş.

  • for day to break  (27.04.17 18:29:12 ~ 22:18:59)