erkekler, giyim alışverişinizi nasıl yapıyorsunuz?

soru başlıkta aslında ama açayım biraz:

ben de erkeğim öncelikle, bu biraz da isyan duyurusu. istanbul'da yaşıyorum, kadıköy'e ne zaman gitsem kadın giyimine yönelik pek çok ufak tefek dükkan görüyorum. buralarda hem ucuz hem hoş hem de çok çeşitli kıyafetler satılıyor. ne zaman bi kız arkadaşım girip bakayım mı dese ben de peşinden girip ondan daha çok, hayranlıkla bakıyorum bu kadar farklı giyim olanağı olmasına.

erkekler için olan ve büyük giyim mağazaları olmayan her yer apaçi tayfasına hitap ediyor, en azından benim gördüklerim. ya apaçi ya hipster, abidik gubidik şeyler. lc waikiki, zara, h&m, mavi gibi yerlerde birbirinin aynısı kıyafetler satılıyor ve gereksiz pahalı buluyorum büyük kısmını.

nasıl yapalım giyim alışverişini? illa bu zincir markalara mı zincirletelim tarzımızı?

okurken gözüm yaşardı. Gel bi sarılalım. İnternetten bulursan bana da link at.

  • demirKamil  (13.04.17 17:19:12)
erkekler öyle kıyafete fazla para harcamadığı için hem mağaza sayısı az hem de mağazalardaki bölümler az.

öncelikle tarzın nedir onu belirle. sonra da ona göre mağaza seç. örneğin ben smart casual yada suit giyiniyorum. o sebeple de sarar - çift geyik karaca - sabri tuncer gibi yerlerden giyiniyorum. özellikle karaca'nın takımları dehşet güzel, hem kumaş hem de kesimi çok çok iyi.
  • hosein  (13.04.17 17:19:22)
ula bu hipsterler size ne etti?

  • qazaqwsx  (13.04.17 17:21:05)
Zara, Mango, Tommy, Lacoste, Vakko, Bisse falan buralar iyidir. Alışverişe vakit ayırmak lazım ve ürün denemekten de bıkmamak lazım. En iyi kombin/seçimini böyle yaparsin

  • MaNOfTheYear  (13.04.17 17:22:45)
biraz reklam gibi olacak ama
farklı tişörtler istiyorsan :

www.eksiduyuru.com
  • supermatik  (13.04.17 17:24:49)
asos, zalando favorilerim.

topman'den alırdım bir ara. zara-mango söylenmiş zaten.

ve kahretsin ki fazla seçeneğimiz yok.
  • cemiyetin ünlü siması  (13.04.17 17:26:51)
lc waikiki ve h&m pahalıysa her yer pahalı gelecektir. hadi h&m'de birkaç ürün gerçekten pahalı olabiliyor ama genel olarak son derece ucuz bir yer. lc waikiki çok çok ucuz. ben açıkçası h&m'den yapıyorum alışverişlerimin çoğunu. tişörtleri, pantolonları falan çok güzel bence.

  • nathanieltroy  (13.04.17 18:15:44)
Dostum duygularıma tercüman olmuşsun resmen. Bunu en son sevdiceğimle alışverişe çıktığımda düşünmüştüm.

Marka olan mağazalardan 300-400 liraya alacağı bir kıyafeti butik bir mağazadan 120'ye aldığını görünce gözlerim yaşardı. İç geçire geçire baktım resmen ya.

Karaca'dan hatemoğlu'ndan aldığım ceketin ne modelini ne de oturuşunu bulamadım hiç. Varsa bulan duyan gören, beni de yeşillendirsin.

Spor giyime de yeni yeni başladım. Spor giyim için de bildiğiniz varsa yeşillendiriniz lütfen.
  • sylr  (13.04.17 18:18:09)
bu tarz belirleme kısmı da sıkıntı benim için. bu konuda yardımcı olmak isteyen birileri özelden bana yazarsa çok sevinirim, fotoğraf falan gönderirim gerekirse. çocukluğumdan beri "elime ne geçerse" giyinmekten sıkıldım, belki bir şeyler değiştiririm. ufak tefek değişiklikler istiyorum artık :D

  • reavelyn  (13.04.17 18:29:24)
o sorunu elimden geldiğince basic takılarak kendimce aştım. örneğin yazın kot-tişört, kışın da kot üstü kapüşonlu ya da kot üstü gömlek üstü kazak.
ölçülerim iyi olduğundan giydiklerim bana yakışıyor da oradan kurtarıyorum. yoksa negatif durumu pozitife çevirecek kadar giyinmeyi bilmem.
bazen farklı şeyler denemek istiyorum: örneğin geçen sonbahar şu soluk çiçek desenli gömleklerin üzerine blazer ceket giyenlere özendim ve denemek istedim ama, vazgeçtim. o gömlek, o ceket aranacak da bulunacak filan. üşendim...

alışverişten anladığım almam gereken şeyi belirleyip, bir avm içinde mağaza gezerek onu bulmaya çalışmak. yeni bir marka "keşfettiğimde" sevindirik olmak. (üç ay kadar önce jack&jones'u keşfettim mesela. bayağı iyiymiş, varlığından haberim yoktu)

keşke zaman olsa da her şeyin ucuzunu, iyisini kovalasam. pasajlarda gezinip beş 10 TL'lik süper tişörtler, 30 TL'lik süper pantolonlar, şortlar bulsam.
  • filteria  (13.04.17 18:42:53 ~ 18:51:57)