iki korku & endişe sorusu

telefonuma not aldığım şeyleri icloud'la senkronize ettim, laptopımda giriş yapıp inceleyebiliyorum. günün birinde ya icloud bozulursa ve notlarıma laptoptan erişemezsem diye korkuyorum ve endişe ediyorum. sizce ne yapmalıyım?

ikinci sorum; icloud'la ilgili olanın genel hali.
sürekli hayatımdaki şeyler için ya kötü olursa, ya bozulursa, ya aksi olursa vb. diye düşünüp korku ve endişe yaşıyorum. öyle düşünme demeyin, ihtimal dahilinde ve mantıklı şeyler o kötü ihtimal olarak düşündüklerim. ne yapmalıyım? teşekkürler.

Google drive ve dropboxa da depolayabilirsin. Elbet biri çalışır

  • filipis  (07.03.17 01:23:55)
anlamadim, icloud bozulursa? icloud bozulan bi sey degil ki. telefon bozulur, laptop bozulur. icloud orada kalir. sifreni unutma yeter. ha gun gelir bir anda kapatirlar ama senin gibi milyonlarca insan magdur olur. pek olabilecek bir sey degil. dendigi gibi, farkli bulut cozumleriyle yedeklemeni yaparsin.

ikinci soru; birkac cumle uzerinden teshis konulmaz elbette ama belki derdin anksiyete olabilir. bu konuda bir uzmana danisman harika olur.
  • hopeless  (07.03.17 03:02:17)
aynen bozulma derken çökmesi, kapatılması vb. ihtimalleri kastetmiştim.

  • ucurumdanasagiyadogruyuvarlananyaprak  (07.03.17 03:17:39)
Bozulmaz ama kapatabilirler. Geçen sene dropbox'u kapattıklarında ben piç gibi kalmıştım mesela.

  • zombi  (07.03.17 10:48:57)