ayrılmalı soru

iki insanın hissel olarak farklı iki uçta olması ayrılmak için bir sebep midir, bu değiştirilebilir bir şey midir ( ki neden değiştirelim? )

bir insanı hayatınızdan cıkarmak, hislerinizden bile vazgecmek için sizin için yeterli sebep nedir ya da bunun için yeterli sebepler var mıdır?

sevgilinizle yaklasık bes sene daha aynı sehirde bile bulunmanız imkansızsa ya da cok düşük ihtimalli bir durumsa bu sebeple ayrılır mıydınız? buna ek olarak az önce de söylediğim gibi duygusal anlamda farklı uc noktalarda olma, dolayısıyla bu konuda karşılıkla anlaşılamama, ilgisizlik, sıkılganlık vs.....

ben az önce bu gibi sebeplerle uzunca bir süredir birlikte oldugum erkek arkadaşımdan ayrıldım. hayatımda bir sürü sorun var ve artık o da sorun olmaya baslamıstı. onunlayken hiç ' biri var' güveni hissedemedim. yalnız hissettim. biriyle olmak, birinin derdiyle dertlenmek, ona bir omuz olmak ne demek bilmiyordu. sadece iyi anlarda vardı. hep yalnız gibiydim. birlikte oldugumuz süreçte bunların hep farkındaydım ama ona olan hislerim ve ' belki çok güzel olur' düşüncem bitirmeme engel olmustu. ve yasadıgımız sorunların bir çoğu ne o ne de ben kaynaklı ' hayat şartları' ydı. bizi ekosistemden silmek istememiştim, hala isteyemiyorum. yani bunlara yenilmek istemedim. ama yapamıyorum, yapamadım. buraya kadar direndim.

böyle. bu konu hakkındaki düşüncelerinizi de alabilirim.

Bence sorundaki bile yeterince iyi bir sebep ama anlattıklarının tamamı okununca anlaşılıyor gerçekten olmayacak bir ilişki olduğu.

Benzer bir şey yaşadım ben de. Erkek arkadaşımla uzaktık birbirimize ve bir süre sonra artık öyle bir insan yokmuş gibi garip bir his gelmişti. Tam olarak seninki gibi başka sorunlarımın olduğu ve onun da artık benim için bir sorun olmaya başladığı bir döneme girdim sonra. Biraz gerçekçi olunca bu şekilde bir ilişkinin olmayacağını anlıyor zaten insan. Zamanla soğuttu bu düşünceler beni ve ayrıldık.

Şimdi de başka sorunlar var yine hayatımda ama o son zamanlarımızdaki huzursuzluk yok en azından içimde. Hatta bu kararımı hayata geçirmekte çok geç kaldığımı bile düşünüyorum. Sen de daha fazla uzatmadan fark etmişsin ve bence kendin için iyi olanı yapmışsın. İlişki böyle saçma bir hal alınca üzülemiyor bile insan bittiğine. Üzüldüysen de eminim geçecektir biraz kendine gelip de ilişkinin haline uzaktan bakabildiğin zaman.
  • ms brownstone  (22.02.17 02:15:11)
www.eksiduyuru.com

Bak yaklaşık 1 ay önce ne cevap vermişim sana, doğruymuş di mi ? Sakalımız yok ki dinletemiyoruz...

Sen kaybetmedin, o kaybetti. Zararın neresinden dönersen kardır üstelik. Bir Bir daha asla geri gelmeyecek olan vaktini üzülmekle ve eski olayların üstünden tek tek yorum yaprak geçirmek yerine bir an önce bunu unutup hayatına devam etmelisin. Parayla satın alınamayan ve bir daha geri gelmeyen en önemli şey senin zamanındır.
  • iwasbornonamountainside  (22.02.17 02:23:30)
aslında o iki ayrı ucu yoğunluk anlamında kullanmıştım. genel olarak tüm hisleri benim çok yoğun yaşayıp onun çok az yoğun yaşaması gibi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.02.17 03:11:04)
@sadakatsiz, umarım öyle olur.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.02.17 13:30:30)
sevgilinizle yaklasık bes sene daha aynı sehirde bile bulunmanız imkansızsa ya da cok düşük ihtimalli bir durumsa bu sebeple ayrılır mıydınız?

ayrılırdım. ayrıldım da zaten. önümü göremiyodum. boşa kürek çekmek gibi geldi o belirsizliğin içinde herşey. bitti sonra.

sevilen taraf değil seven taraf olmuşsun heralde ilişkide. kaşrındaki insanda bi ağırlığın olmamış. bitmesi en mantıklısıymış ki bitmiş.
  • elorelia  (22.02.17 13:36:10)
@elorelia kesinlikle boşa kürek çekmek gibi.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.02.17 14:34:39)