[]

askere gidicem bilgi verin ----> yedek subaylik falan

25 yaşındayım yeni mezun oldum.mayısta askere gidicem.

yedek subaylık sınavı kalktı.artık tıp mühendislik mezunları yedek subay oluyor diye bir şey duydum. bu doğru mu ?

bir acemilik döneminde sonra mı seçiliyor bu ?

nasıl oluyor ?

çok cahilim bu konuda. bi yardım edin lütfen...

 
Yok eğer yedek subay san eğer acemilide ona göre yapıyorsun.


  • all girls dream  (08.02.17 14:48:02) 
tıpsan kaçamazsın, %99 uzun dönem çıkar. meslekçi sayılan tiplerden olursun. mesleğini yaparsın. alay, tabur, bölük revirleri, rdmleri veya hastanelerde çalışırsın. çalışırsın diyorum çünkü çalışacaksın. %1 ihtimali vermememin sebebi de bakarsın almazlar yedek subay ki pek ihtimal yine de vermiyorum.

sağlıkçıysan ya ankara polatlı ya da samsun olması. samsun ise SAHRA SIHHİYE OKULU VE EĞİTİM MERKEZİ KOMUTANLIĞInda acemilik yaparsın.

mühendissen de kesinlikle çok bir ihtimal değil ama milli savunma bakanı fikri ışık, teğmen ihtiyacımızı asteğmenlerle karşılayacağız diyordu belki bu dönemlerde çok miktarda alınabilir ama internette hala isteyip de olamayan görüyorum, duyuyorum.

tecil bozdurduktan sonra zaten seni sınıflandıracaklar, sınıfına göre acemilik yerin olacak, yine sınıflandırmaya göre yedek subay ya da kısa dönem olacaksın.

hala aklında kalan sorular olursa sorabilirsin.
  • blue eyes white dragon  (08.02.17 14:57:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.