google drive'a xampp kurabilir miyim?

amaç başka yerlerden de ulaşmak. program olan google drivea değil dosya olarak atmak istiyorum

eğer bu olmuyorsa;

bana bir dosyanın aynısından başka yer yere oluşturacak bir program lazım. xampten bişeyleri değiştirdiğimde aynı olay diğer tarafta da gerçekleşecek. anladınız. var mıdır böyle bişiy?

xampp apache sunucu programi degil mi? Google Drive'da bu programin dosyalarini saklayabilirsin ama baska bir sey yapamazsin.

  • compumaster  (26.01.17 21:21:27)
bende de xampp ve google drive var. GoodSync diye de bi lokal senkron programım var.

"c:\xampp\www" klasörüm ile "d:\google drive\xmapp\" klasörüm arasına çift yönlü senkron kurdum. C:\xampp\www klasöründeki değişiklikler anında d'ye taşınıyor. oradan google drive'a gidiyor. diğer bilgisayarımdaki d'ye iniyor. diğer bilgisayardaki GoodSync ile de oradaki c:\xampp\www\'ye taşınıyor.

herhangi bir bilgisayardaki xampp klasöründeki değişiklik öteki bilgisayara taşınmış oluyor.

ya da xampp'in config dosyalarında değişiklik yapıp www klasörünü google drive klasörünün içine taşırsın. bu durumda goodsync'e gerek kalmaz.

benim goodsync kullanma sebebim, aynı bilgisayarda çift kopya (biri yedek) oluşu.
  • harzem  (26.01.17 21:26:51 ~ 21:28:25)
Bu işi ftp ile yapabilirsiniz. Ucuz bir hosting alın. Filezilla'da wwwroot klasörünüzü sync edin. Hem php projenizi direk çalıştırıp test de edersiniz.

  • creepy  (26.01.17 22:25:56)
@compu kurdum çalıştıramadım ya :D sonra düşündüm @harzem'in dediğine vardım. sadece dosyaları atarsam her yerden ulaşabilirim. bir yerden değiştirirsem de her yere etki eder. istediğim tamda bu. programın orada olmasına gerek yok sonuçta sadece çalıştırırken oraya bakması yeterli olur. @creepy bu yöntem pek güzel değil ya. ileride düşünebilirim ama şu an google drive yetecektir.

yarın değişik şeyler deneyeceğim teşekkürler.
  • freetakilir  (26.01.17 23:05:47)