eski turk filmlerinde kokoslarin "kulup" diye bahsettigi yerler?

hani ailenin kokos anasi,

ben kulube gidiyorum der. genelde deniz kenarinda yiyip, ictikleri, kumar oynadiklari, yuzdukleri yer oluyor.

boyle yerler var mi hala?

not: kokos degilim

Var.

  • once  (25.01.17 22:53:19)
Var. Nezih bi tanesi büyük kulüp misal.

  • kargn  (25.01.17 22:53:57)
var ama nasıl bişey ben de bilmiyorum.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (25.01.17 23:43:30)
Var.

X deniz klubu vb tarzi gecen klupler, buyuk klup vb.
  • kuehles blondes  (26.01.17 00:18:07)
reina'nın olduğu yer eskiden kulüp idi mesela. adı da lido idi. murat bardakçı da yazmış geçenlerde:

''SOSYETENİN MEKANI

1943 yazında faaliyete geçen Lido, 100 metre uzunluğundaki açık havuzu, dans salonları, restoranları ve gece klübü ile uzun seneler İstanbul’un en lüks eğlence mekânı oldu. Yüzme yarışmaları burada yapılıyor, önemli ve bazen de resmî yemekler Lido’da veriliyor, İstanbul’a gelen zengin turistler Lido’ya mutlaka uğruyorlardı ve klüp, İstanbul sosyetesinin artık en önemli mekânı idi.

Lido, Emin Vâfi’nin hayata veda ettiği 1968’e kadar İstanbul’un en meşhur eğlence merkezi, hattâ o senelerin “Reina”sı gibi idi ama sahibinin 28 Nisan 1968’deki vefatından sonra yıldızı kararıverdi. Emin Vâfi’nin vârisleri klübün inşa edilmiş olduğu sahili elden çıkarttılar ve Lido da kısa bir müddet sonra kapandı, gitti...

HAVUZDA DANS EDİLİYOR

İstanbul’un bu en lüks klübü böylece tarihe intikal etti ama Lido’dan zamanımıza gelebilen birçok şey var: Mekânın sonraki senelerde defalarca el değiştirmesine rağmen, Lido’nun mimarı Halit Femir ile Emin Vâfi’nin eseri olan birçok kısmı bugün de duruyor ve hâlâ kullanılıyor. Eski restoran kısmında şimdi değişik restoranlar faaliyet gösteriyor, daha doğrusu geçen haftaki saldırıya kadar “gösteriyorlar idi”.

Ve, klübün bugünlere gelebilen çok daha önemli bir başka yeri: Lido’nun bir zamanlar yarışların yapıldığı, yaz mevsimi boyunca etrafında İstanbul sosyetesinin güneşlendiği ve üzeri sonradan kapatılmış olan 100 metrelik meşhur havuzu, Reina’nın 39 kişinin canından olduğu dans pistidir!''
  • jangbogo  (26.01.17 00:25:06)
Ataköy'deki Yelken Kulübü'nün bulunduğu yer var. Tabii yelkenciler var da, oraya takılan bir kesim de mevcut hala.

  • aychovsky  (26.01.17 00:35:27)